„O krasnoludkach i o sierotce Marysi” – Maria Konopnicka

31 maja 2012r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyła się promocja książki Marii Konopnickiej „O Krasnoludkach i o sierotce Marysi”.
Baśń, zaliczana do klasyki literatury dziecięcej i uznana za najwybitniejsze osiągnięcie twórcze autorki została wydana przez Krasnobrodzki Dom Kultury w nowym opracowaniu graficznym ze współczesnymi ilustracjami, których autorami są wybitni polscy artyści, laureaci wielu nagród, twórcy i współtwórcy \”polskiej szkoły ilustracji\”.
Książkę wydano z okazji 170. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu \”Promocja literatury i czytelnictwa\”. Udział finansowy mają również placówki i instytucje kultury z całej Polski, w których będzie eksponowana wystawa, Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz Krasnobrodzki Dom Kultury.
K s i ą ż k a
Projekt graficzny – Wojciech Freudenreich, wielokrotny laureat Konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejszą Książkę Roku.
Ze względu na bogaty materiał dokonano wyboru prac. W głównej części książki zamieszczono 29 całostronicowych ilustracji, którym towarzyszą fragmenty tekstu, całość zamieszczono w części katalogowej. W tej części znalazł się też wstęp prof. Janusza Odrowąża-Pieniążka oraz tekst informacyjny autorki projektu i kuratora Marii Grażyny Szpyry.
Publikacja liczy 228 stron, format – 230x275mm, oprawa twarda, szyta nićmi, nakład 2000 egz.

Możesz również polubić…

Skip to content