„Gdy zaświeci słońce” – płyta zespołu folklorystycznego „Wójtowianie”

Płyta „Gdy zaświeci słońce” została wydana w ramach projektu pn. „Wydanie broszury reklamującej Roztocze z płytą kompaktową zespołu folklorystycznego „Wójtowianie” opracowanego i zrealizowanego przez Gminę Krasnobród.
Celem projektu było powiązanie jubileuszu Krasnobrodzkiego zespołu z promocją walorów turystycznych, przyrodniczych i kulturowych Gmin zrzeszonych w LGD „Nasze Roztocze”

Zespół folklorystyczny „Wójtowianie” został założony w 1993r. W jego repertuarze znajduje się około 200 utworów od pieśni ludowych, religijnych, kolęd i pastorałek po pieśni żołnierskie, partyzanckie, patriotyczne a także towarzyskie. Oprócz odtwarzania różnych pieśni ludowych np. żniwnych, weselnych, związanych z różnymi przejawami dawnego życia na wsi Wójtowianie tworzą też własne piosenki związane z Krasnobrodem i regionem.

Folder z płytą CD
Folder zawiera zdjęcia i opis najciekawszych atrakcji z obszaru LGD „Nasze Roztocze” natomiast na płycie znajdują się utwory własne zespołu wraz z tekstami.
Poprzez realizację projektu członkowie zespołu folklorystycznego „Wójtowianie” otrzymali odpowiednie warunki do prezentacji twórczości własnej nie tylko na obszarze Zamojszczyzny i Roztocza ale również na terenie kraju i za granicą.

Możesz również polubić…

Skip to content