Koncert kolędowo-jasełkowy

DSC 9088W niedzielę 31 stycznia kontynuując kilkunastoletnią tradycję wspólnego kolędowania w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się coroczny Koncert Kolędowo- Jasełkowy.
Udział w nim wzięli miejscowi artyści, których przekrój wiekowy był bardzo zróżnicowany. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczestnicy kółka teatralnego prowadzonego w KDK. W ich wykonaniu można było zobaczyć humorystyczne przedstawienie jasełkowe, które mimo dość swobodnej formy niosło ze sobą ponadczasowe przesłanie o narodzeniu Chrystusa. Następnie na scenie zrobiło się sielsko – anielsko, a to za sprawą najmłodszych artystów niedzielnego koncertu – scholi dziecięcej z Parafii Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie. Prześliczny chór Aniołów zaprezentował kolędy i pastorałki.
Podczas występu na scenie małym artystom towarzyszyła pani Ewa Monastyrska, która pracuje z grupą. Radosny występ zespołu napełniony był wielkim ładunkiem pozytywnej energii i uśmiechu a zaangażowanie młodych wokalistek nagrodzone zostało gromkimi brawami.
Następnie publiczność mogła wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu troszkę starszych artystów, którzy ze sceną związani są już od ponad 20 lat. Mowa oczywiście o zespole folklorystycznym „Wójtowianie”, bez którego nie mógłby się odbyć koncert kolędowy. Profesjonalizm i pasja grupy sprawia, że ich występy doceniane są na coraz szerszym polu odbiorców a co za tym idzie ich popularność przekłada się na popularność naszego miasta, którego są niewątpliwie chlubną wizytówką.
Kolejnym punktem koncertu były prezentacje wokalistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie, którzy reprezentowali chór szkolny tejże szkoły. Soliści – Martyna Przytuła, Gabriela Dobek i Marcin Piskor przygotowywali się pod czujnym okiem pani Karoliny Piotrowskiej.
Niedzielny koncert zakończył występ Krasnobrodzkiej Orkiestry Dętej działającej pod kierunkiem kapelmistrza Mateusza Krawca. Zanim to jednak nastąpiło na scenie znane kolędy na instrumentach dętych zagrali soliści : Dominika Koperwas, Amelia Mielnicka, Kinga Pasieczna i Norbert Buryło, mamy nadzieję przyszli członkowie orkiestry.
Natomiast w wykonaniu muzyków różnych pokoleń można było wysłuchać kolęd, pastorałek i utworów bożonarodzeniowych, które wybrzmiały z wielką siłą, bo w końcu w orkiestrach dętych wielka siła jest. Oprócz kolęd w wersji instrumentalnej można było posłuchać wokalistów, którzy zostali zaproszeni do występu z orkiestrą. Pięknym mocnym głosem zasilił muzyków pan Andrzej Kowalski, który nie po raz pierwszy współpracował z instrumentalistami. Z orkiestrą zaśpiewały również dwie jej członkinie – Dominika Koperwas i Klaudia Gancarz.
Popołudniowe spotkanie z kolędą zakończyła dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury – Mariola Czapla, która zwracając się do publiczności podziękowała wszystkim za przybycie dołączając życzenia noworoczne.

Galeria

Może Ci się również spodoba

Skip to content