Ferie z KDK 2016 – 15-26 lutego

Ferie już za nami, uczniowie powrócili do szkół i swoich obowiązków, ale warto wspomnieć, co też działo się w Krasnobrodzie podczas zimowej przerwy w nauce. Tegoroczna propozycja feryjna przygotowana przez Krasnobrodzki Dom Kultury we współpracy z Miejsko- Gminną Biblioteką Publiczną przebiegła pod hasłem „Dla każdego coś dobrego” i oferowała różne formy zajęć tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zazwyczaj były to dwa różniące się tematycznie spotkania, które umożliwiały wybór zgodny z indywidualnymi zainteresowaniami. Było coś dla miłośników zajęć plastycznych, szachowych oraz dla wszystkich, którzy mieli ochotę na wspólną zabawę połączoną w różnego rodzaju konkursami i zabawami. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach szachowych, których uwieńczeniem był Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury.
FERIE W DOMU KULTURY
„Wielka ucieczka” przedstawienie teatralne dla dzieci
Tegoroczne ferie w naszej gminie zainaugurowane zostały spektaklem dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Maska z Krakowa, zatytułowanym „Wielka ucieczka”. Przedstawienie odbyło się 15 lutego w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury. Bajka o zasadach bezpieczeństwa, bo tak można najkrócej opisać tę inscenizację, w bardzo zrozumiały i zabawny sposób nakreśliła małym odbiorcom odpowiednie wzorce zachowań. Tematyka nawiązująca do codziennych niebezpieczeństw, które mogą czyhać na każdego małego przedszkolaka i ucznia mimo swojego profilaktycznego przesłania, przekazana była widzom w bardzo atrakcyjny sposób. Dotyczyła historii pewnego „Kangurka, który ucieka ze szkoły, bo ma dość siedzenia w ławce i słuchania nauczycieli. Na swojej drodze spotyka Tygryska, który stara się wskazać Kangurkowi właściwe zachowania i uzmysłowić mu negatywne konsekwencje i zagrożenia wynikające z nierozważnych i ryzykownych czynów. Tygrysek pomaga Kangurkowi poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, uczy go, jak należy zachowywać się w trakcie wakacji i ferii zimowych oraz wskazuje różne inne pułapki, które czyhają na beztroskiego ucznia. Kangurek na swej drodze spotyka również nieznajomego, który próbuje go namówić na wspólny spacer, kusząc na różne sposoby”. Możliwość aktywnego udziału publiczności w spektaklu oraz samodzielne wyciąganie wniosków, na pewno pomoże zapamiętać zasady, o których opowiadali sceniczni bohaterowie. Teatralne spotkanie zakończyło się gromkimi brawami. Uśmiechnięte twarze zarówno małej jak i tej starszej widowni opuszczającej salę widowiskową, były najmilszym podziękowaniem dla przybyłych z Krakowa aktorów.
Zajęcia plastyczne
Zajęcia plastyczne obejmowały swym wymiarem papieroplastykę, spotkanie z magicznymi kwadratami oraz warsztat tworzenia biżuterii. Uczestnicy tych spotkań, nawet ci najmłodsi, pod czujnym okiem instruktora wyczarowywali przepiękne prace, które na pewno przypominać im będą o wspólnie spędzonym czasie.
Gry i zabawy integracyjne
Zajęcia aktywizujące przede wszystkim zachęcały do wspólnej, aktywnej zabawy. Często trzeba było wykazać się refleksem, sprawnością fizyczną oraz wiedzą. Momentami można też było stać się zupełnie kimś innym…, a to za sprawą zabaw teatralnych, które także cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Zajęcia szachowe i Feryjny Turniej Szachowy
Dzieci i młodzież uczestniczyły również w zajęciach szachowych, których uwieńczeniem był Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury. Szachiści podczas spotkań feryjnych swoje umiejętności trenowali pod czujnym okiem pana Ryszarda Proboli, który był także sędzią głównym turnieju. Byli również i tacy, którzy dopiero rozpoczynali swoją przygodę z grą królów i stawiali pierwsze kroki, poznając zasady tej gry. W kolejnym już feryjnym Turnieju Szachowym, najlepszym okazał się Dominik Tyrka, drugie miejsce zdobył Mateusz Tkaczyk, zaś trzecia pozycja przypadła Piotrowi Gałce. Serdecznie gratulujemy.

Galeria – „Wielka ucieczka” przedstawienie teatralne dla dzieci

Galeria

Może Ci się również spodoba

Skip to content