XXI Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaka

DSC 4276Mają zaledwie po kilka lat, ale na scenie czują się jak ryby w wodzie. Mowa o przedszkolakach i „zerówkowiczach”, którzy w czwartek 9 czerwca wystąpili w 21. edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaka w Krasnobrodzie. Wzięło w nim udział prawie 140 dzieci.Mimo młodego wieku uczestnicy przesłuchań pokazali, że nie mają większych problemów z wyuczeniem się tekstów na pamięć, ani ich publiczną prezentacją. Wielu wybrało utwory Jana Brzechwy, ale wśród innych popularnych autorów byli również Maria Konopnicka czy Julian Tuwim. Nie zabrakło wierszy z dedykacją z okazji majowego Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca. W sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury swoimi zdolnościami oratorskimi popisywali się reprezentanci wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w gminie, czyli dzieci z Kaczórek, Krasnobrodu, Majdanu Wielkiego i Zielonego.
Dzień wcześniej podobne przesłuchania odbyły się w Przedszkolu Samorządowym, a uczestniczyły w nich „Smerfy” i „Biedronki”.
Konkurs recytatorski to jedna z dwóch takich imprez dla uzdolnionych artystycznie najmłodszych mieszkańców gminy Krasnobród. Jesienią KDK organizuje przegląd dla wokalistów.

ias.24

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content