Wernisaż wystawa „Krasnobród dawniej i dziś”

W piątek 17 czerwca 2016 r. o godz. 13.30 w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Krasnobród dawniej i dziś”. Wystawa została przygotowana przez uczniów klasy II B Gimnazjum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie pod kierunkiem Haliny Gontarz w ramach projektu edukacyjnego pod tym samym tytułem. Celem tego projektu było poznawanie historii i kultury naszej miejscowości na podstawie starych fotografii, które uczniowie wraz z autorką projektu wyszukali w rodzinnych albumach. Zdjęć było dużo, ale w większości przedstawiały wydarzenia i ludzi, stąd też zrodził się pomysł do utworzenia grup tematycznych związanych z miastem, ulicami, obiektami zabytkowej architektury i uroczystościami, a nawet zwykłą codzienną pracą rolnika.
Zanim uczestnicy wernisażu mogli obejrzeć zdjęcia zaprezentowane w sali wystawowej KDK, mieli okazję udać się na wirtualny spacer ulicami dawnego Krasnobrodu, a także zobaczyć jak wyglądały dawniej różnego rodzaju uroczystości, jak ubierali się ludzie, jaka panowała wówczas moda. Było to możliwe dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej i przedstawionej przez młodzież i wzbogaconej jej słownymi komentarzami.
Wystawa była prezentowana w KDK przez ponad miesiąc, dzięki temu mogli ją obejrzeć nie tylko mieszkańcy miasta, ale również i turyści.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content