Warsztaty śpiewu tradycyjnego

Krasnobrod 28 06 spiewKrasnobrodzki Dom Kultury i Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w Lublinie serdecznie zapraszają na kolejne warsztaty organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”, które odbędą się  we wtorek 28 czerwca o godz. 17.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Spotkanie dotyczyć będzie śpiewu tradycyjnego.

 

ŚPIEW TRADYCYJNY – 28 czerwca 2016 (wtorek), godz. 17.00

Warsztaty bazujące na technikach wykonawczych z zakresu tradycyjnych pieśni ludowych i głosu białego, obejmujące zwykłe i niekonwencjonalne sposoby wykorzystania aparatu głosowego, ćwiczenia oddechowe, pracę nad ekspresją i wyrazem scenicznym oraz współbrzmieniem dźwięku (mowy, pieśni, oddechu) z przestrzenią, ruchem, sceną i postacią. Zajęcia dla osób chcących rozwijać pasje i talenty wokalne.

Prowadzenie: ALEKSANDRA GRONOWSKA – wokalistka, specjalizująca się w śpiewie białym i alikwotowym, aktorka, artystka zajmująca się fotografią i videoart. Debiutowała w teatrze „Stajnia Pegaza” w Sopocie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice. Współpracowała z różnymi teatrami i kompaniami artystycznymi min.: Teatr Gardzienice, Mercury Theater (Anglia), lnterkunst (Niemcy), Fundacja Furu. Współtwórca i wokalistka w projekcie „Gliniane Pieśni” we Wrocławiu. Obecnie aktorka gościnna we włoskim „Cantieri Teatrali Koreia”, „Jubilo Ensamble” (Wrocław). Pracuje także jako realizatorka krótkich form video scenografii i fotograf. Zajmuje się archaicznymi technikami głosowymi i wszelkimi przestrzeniami dźwięku możliwymi do wyśpiewania przez ludzkie ciało.

Możesz również polubić…

Skip to content