Taniec z wachlarzami- warsztaty

„Taniec z wachlarzami” to tytuł ostatnich warsztatKrasnobrod 30 06 wachlarzeów, które odbędą się w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”. Ich organizatorem jest Krasnobrodzki Dom Kultury i Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w Lublinie. Spotkanie będzie miało miejsce  w Krasnobrodzkim Domu Kultury w środę 29 czerwca o godz. 16.00. Wstęp wolny. Zapisy i bliższe informacje w KDK, tel. 84 660 71 17

Liczba miejsc ograniczona.

TANIEC Z WACHLARZAMI – 30 czerwca 2016 (czwartek),  godz. 16.00
Autorskie warsztaty tańca z chińskimi wachlarzami bojowymi, łączące technikę taneczną ze wschodnimi sztukami walki. Zajęcia obejmują m.in. elementy Kung Fu Wu Shu, Tai Chi Chuan, tańca współczesnego i improwizacji. Ważną część stanowi praca nad kształtowaniem wyrazu artystycznego, doskonaleniem plastyki ciała i synchronizacją ruchu z muzyką. Warsztaty adresowane głównie do kobiet. Pozwalają wzmocnić koordynację ruchową, rozwijać gibkość i finezję oraz poznać tajniki tańca z wykorzystywaną od starożytności bronią kobiecą.

Prowadzenie: KATARZYNA STEFANOWICZ – choreografka, tancerka, performerka, instruktorka tańca, animatorka kultury, producentka. Absolwentka, a następnie aktorka i nauczycielka w Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Absolwentka UW i w Akademii Teatralnej. Brała udział w kilkudziesięciu  spektaklach, projektach plenerowych i scenicznych z dziedziny teatru, tańca, happeningu i performance art. Odtwórczyni głównych ról w Studio Pantomimy Mim Art E. Pasteckiej. W latach 2000-2010 związana z Teatrem Makata. Współzałożycielka grupy „Rodzaj żeński, liczba mnoga” i inicjatorka powstania Kolektywu Artystycznego Babaryba, którego koncepcje artystyczne kontynuuje w Teatrze Baba Nova. Wraz z Julią Bui-Ngoc opracowała autorski styl tańca z wachlarzami bojowymi i prowadzi Szkołę Wachlarzy.

Może Ci się również spodoba

Skip to content