Mobilne Planetarium w Krasnobrodzkim Domu Kultury

Fotografia na całej stronieNajskrytsze sekrety nieba będzie można zobaczyć już niebawem w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Wszystko to za sprawą mobilnego planetarium, dzięki któremu będzie można oglądać nocne niebo. Pokazy odbędą się w dniach 19-22.07. 2016r w godzinach 12.00 – 19.00. (co godzinę).

15 minut przed każdym pokazem będzie można nabyć bilety w cenie 6zł.

Widzowie będą mieli do wyboru trzy filmy o różnej tematyce:

„Pan Kometa i Galaktyczny Bocian”

Film przygotowany dla dzieci. Pan Kometa zabierze Was we wspaniałą podróż po Układzie Słonecznym!. Zobaczycie z bliska wszystkie planety krążące wokół Słońca i dowiecie się wielu ciekawostek.

„Z Ziemi do Gwiazd”

Niezwykła podróż w czasie i przestrzeni ukazuje wszechświat przez pryzmat nauki. Zatańcz w blasku nieznanych światów Układu Słonecznego. Podróżuj do kolorowych miejsc narodzin i cmentarzysk gwiazd. Docierając poza Drogę Mleczną, zanurz się w niewyobrażalnym ogromie miliardów galaktyk.

„Tajemnica Ciemnej Materii”

Opowieść o odkrywaniu największej współczesnej tajemnicy kosmosu. Wiemy, że Ciemna Materia istnieje ale nie wiemy z czego jest zbudowana choć stanowi olbrzymią część wszechświata. Dowiemy się jak odkryto jej istnienie i jak wielkie środki są angażowane do jej badania.

Każdy seans w planetarium trwa ok. 30 minut. Łącznie z pogadanką pokaz trwa ok 45 minut.

Zapraszamy serdecznie i gwarantujemy niezapomnianą przygodę!

Możesz również polubić…

Skip to content