Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera”

Krasnobrodzki Dom Kultury i Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN” z Lublina serdecznie zapraszają na trzecie spotkanie z Międzynarodowym Festiwalem „Śladami Singera”, które odbędzie się w Krasnobrodzie w dniach 3-4 sierpnia 2016r.

„Śladami Singera: Warsztaty. Spotkania. Sztuka” to interdyscyplinarny projekt edukacji kulturalnej i artystycznej realizowany w wybranych miasteczkach Lubelszczyzny. Inspiracją dla powstania idei projektu jest twórczość noblisty Izaaka Baszewisa Singera, osadzona w wielokulturowej scenerii miasteczek regionu.

Realizacja projektu składa się z dwóch głównych elementów: warsztatów w miejscowościach oraz Festiwalu „Śladami Singera”.

W każdej z projektowych miejscowości odbywają się spotkania warsztatowe z udziałem społeczności lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej i osób dorosłych zainteresowanych promocją lokalnego dziedzictwa. Podczas tych spotkań realizowane są działania inspirowane twórczością Izaaka Baszewisa Singera oraz miejscową historią i dziedzictwem kulturowym.

Tegoroczny Festiwal w Krasnobrodzie rozpocznie się w środowe popołudnie.

O godzinie 14 nastąpi otwarcie instalacji artystycznej NOMADYCZNE ARCHIWUM SZTETL, następnie odbędzie się spacer „Śladami dziedzictwa” a tuz po nim otwarte spotkanie zatytułowane „Twoje miasto wczoraj i dziś”. Pierwszy dzień z Singerem zakończą projekcje filmów dokumentalnych.

Natomiast czwartkowy dzień festiwalowy będzie obfitował w różnego rodzaju spotkania warsztatowe i zakończy się widowiskiem artystycznym „Artyści dla Singera”

Szczegóły na plakacie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Możesz również polubić…

Skip to content