XIII Otwarty Turniej Szachowy „Krasnobrodzka Wieża”

DSC 776544 zawodników i zawodniczek wystartowało w tegorocznym Turnieju Szachowym „Krasnobrodzka wieża”. Organizowane po raz trzynasty zawody odbyły się w niedzielę 31 lipca w Krasnobrodzkim Domu Kultury.Wśród uczestników było 6 dziewcząt i kobiet oraz liczna reprezentacja Ukrainy. Szachiści zza granicy startują w naszym turnieju od wielu lat, ale chyba po raz pierwszy zajęli kilka czołowych miejsc – oceniają organizatorzy zmagań. Rywalizację najmłodszych uczestników w wieku do 10 lat wygrał Zahar Maksymyshyn z Nowojaworiwska, druga była Marta Khabak, a trzeci Mikołaj Gzik z Biłgoraja. W kategorii juniorów w wieku do 11 do 14 lat turniej wygrał Artem Manzhos z Kowla, na drugim stopniu podium stanął Marek Błaszczuk z Dorohuska, a trzecie miejsce zajął Paweł Borek z Tomaszowa Lubelskiego. Wśród zawodników między 15 a 18 rokiem życia zwyciężył Hubert Mucha z Biłgoraja, przed Tarasem Krutsko z miejscowości Pustomyty na Ukrainie i Konradem Muchą z Biłgoraja. Zwycięzcą rywalizacji w kategorii open kolejny raz został Łukasz Gorzkiewicz z Tomaszowa Lubelskiego, drugi był inny tomaszowianin Maciej Kuźniarz, a trzecie miejsce zajął Jerzy Strzałka z Biłgoraja. Wszyscy uczestnicy turnieju odebrali pamiątkowe dyplomy, zdobywcy trzech najlepszych miejsc otrzymali także nagrody rzeczowe, a w kategorii open również puchary. Organizatorzy przyznali też trzy nagrody specjalne dla najmłodszego szachisty, pięcioletniego Stanisława Gorzkiewicza z Tomaszowa Lubelskiego, najstarszego zawodnika Albina Jaworskiego oraz najlepszego krasnobrodzianina Bartosza Pomańca. Trofea wręczali dyrektor KDK Mariola Czapla i sędzia główny niedzielnych zawodów Ryszard Probola