Muzyczna niedziela w Krasnobrodzie

2016.08.07 The underground41. Międzynarodowe Koncerty Organowe 2016               Koncert organowy w sanktuarium i porcja porządnego rocka w centrum miasta. To propozycje dla fanów i melomanów, którzy w najbliższą niedzielę 7 sierpnia chcą posłuchać muzyki w Krasnobrodzie.

O 17.00 w ramach 41. Międzynarodowych Koncertów Organowych w miejscowym sanktuarium wystąpi Marcin Armański. Urodzony w 1983 roku artysta ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Kielcach w klasie fortepianu. Uczył się również w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku, a w 2007 roku uzyskał tytuł magistra Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 2006 roku jest związany ze Świdnicą na Dolnym Śląsku, gdzie łączy funkcję kantora Kościoła Pokoju i organisty kościoła klasztornego oo. Paulinów. Marcin Armański jest laureatem ogólnopolskich konkursów organowych i kompozytorskich. W swoim dorobku ma także wiele nagrań dla radia i telewizji, w tym stacji amerykańskich i japońskich. W 2011 roku zagrał specjalny koncert podczas wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Świdnicy, a na co dzień zajmuje się też rekonstrukcją historycznych instrumentów klawiszowych.

Niedzielny koncert to przedostatnia pozycja w programie tegorocznego cyklu, który zakończy się 21 sierpnia.

Również w niedziel,ę 7 sierpnia, ale o 19.00 na Placu Siekluckiego w Krasnobrodzie zagra rockowy zespół „The Underground”. Grupę tworzą absolwenci Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim w wieku 16 i 17 lat, którzy grają od maja 2015 roku. Początkowo wykonywali wyłącznie covery polskich i zagranicznych artystów, od Maanamu, przez Black Sabbath, po Gren Day, ale niedawno napisali także kilka własnych utworów. Na swoim koncie mają już kilkanaście koncertów, nie tylko w Tomaszowie Lubelskim, ale również w Zamościu, gdzie występowali na Światowych Dniach Młodzieży.

Zespół tworzą wokalistka Aleksandra Kawecka, gitarzyści Joanna Zbroniec i Paweł Sochan, gitarzysta basowy Mikołaj Kulczyński i perkusista Jakub Bulicz.
                                                                                                                                                                                                                                                                                           ias24

Możesz również polubić…

Skip to content