Złoty Jubileusz

DSC 2105W sobotę 17 września 2016 r. w Krasnobrodzie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Na tę uroczystość zaproszone zostały 34 pary z terenu miasta i gminy Krasnobród, którym Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Były to następujące pary z poszczególnych miejscowości:

Dominikanówka:
Marianna i Marian Gancarz
Halina i Władysław Gancarz
Danuta i Tomasz Mazurek
Hucisko:
Teresa i Jan Tadeusz Gałan
Leokadia i Jan Gałka
Janina i Edward Mękal
Stanisława i Wincenty Wiatrzyk
Hutków:
Zofia i Kazimierz Galant
Janina i Czesław Wnuk
Kaczórki:
Janina i Józef Figuła
Maria i Zdzisław Mikołaj Kozyra
Krasnobród:
Czesława i Stanisław Jabłońscy
Barbara i Jan Stefan Kaweccy
Maria i Stanisław Kawka
Halina i Marian Mielniczek
Kazimiera i Tadeusz Olszewscy
Krystyna i Seweryn Ożarowscy
Jadwiga i Władysław Jan Pawelec
Krystyna i Jerzy Zawiślak
Majdan Mały:
Czesława i Edward Korga
Helena i Jan Magdziak
Cecylia i Stanisław Tytuła
Majdan Wielki:
Urszula i Jan Borek
Zofia i Józef Gontarz
Teresa i Edward Zawada
Malewszczyzna:
Irena i Józef Tadra
Potok-Senderki
Józefa i Aleksander Senderek
Stara Huta:
Danuta i Antoni Gancarz
Bronisława i Jan Szabat
Kazimiera i Adam Zdybel
Wólka Husińska:
Danuta i Jan Kula
Zielone:
Irena i Jan Mazur
Krystyna i Jan Pakuła
Danuta i Stanisław Skóra

Wyżej wymienieni Jubilaci, to pary, które zawarły związek małżeński w latach 1962-1966, a więc wspólnie przeżyły pół wieku, ale też takie których staż małżeński wynosi ponad 50 lat.

Nie wszyscy zaproszeni mogli skorzystać z zaproszenia, stąd też w uroczystościach wzięło udział 25 par. Pozostałym medale, upominki i życzenia zostaną przekazane indywidualnie w późniejszym terminie.

Jubileuszowe uroczystości, których organizatorem był Burmistrz Krasnobrodu i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krasnobrodzie, rozpoczęły się o godzinie 10.00 Mszą św. w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie odprawioną przez ks. dr Eugeniusza Derdziuka – proboszcza krasnobrodzkiej parafii i ks. Artura Sokoła – proboszcza Parafii Świętej Opatrzności Bożej w Bondyrzu.

Msza św. miała piękną oprawę muzyczną w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Wójtowianie” i organisty Pana Józefa Baka. Homilię wygłosił ks. dr Eugeniusz Derdziuk. Wzruszającym momentem Mszy św. było, gdy małżonkowie trzymając się za ręce odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Na zakończenie Mszy św. pary obchodzące Jubileusz Złotych Godów otrzymali dyplomy z błogosławieństwem od Pasterza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej J.E. ks. Biskupa Marian Rojka, które wręczali księża proboszczowie – ks. Eugeniusz Derdziuk dla jubilatów z krasnobrodzkiej parafii, a ks. Artur Sokół dla Jubilatów z parafii w Bondyrzu.

                Dalszy ciąg obchodów Jubileuszu Złotych Godów miał miejsce w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Pierwsza część odbyła się w sali widowiskowej KDK, gdzie Jubilatów i innych przybyłych gości powitała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krasnobrodzie Alicja Parkitny. Następnie w krótkim wystąpieniu pogratulowała małżonkom tego jubileuszu i złożyła życzenia dużo zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności na dalsze wspólne lata życia. Potem przyszedł czas na kolejny wzruszający moment uroczystości, w którym małżonkowie trzymając się za ręce dziękowali sobie za wspólnie przeżyte 50 lat małżeństwa.

                Głos zabrał również Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, który złożył życzenia dostojnym Jubilatom, a następnie przystąpił do odznaczania ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Oprócz medali Jubilaci otrzymali też listy gratulacyjne, kwiaty i drobne upominki, które wraz Burmistrzem wręczała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Krasnobrodzie Maria Mierzwa.

Po odznaczeniu medalami Jubilaci i zebrani goście zostali zaproszeni do wysłuchania i obejrzenia słowno-muzycznego programu artystycznego przygotowanego przez krasnobrodzką młodzież – Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie pod kierunkiem nauczycielek – Celiny Koisz, Danuty Korzeniowskiej i Karoliny Piotrowskiej. Były też piękne kwiaty z bibuły dla Jubilatów wykonane i wręczone przez uczniów Zespołu Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie.

Ostatnim punktem obchodów Jubileuszu Złotych Godów był słodki poczęstunek, który rozpoczął się od toastu wzniesionego lampką szampana przez Burmistrza Krasnobrodu oraz wspólnym odśpiewaniu wraz z obecnymi gośćmi i z zespołem „Wójtowianie” tradycyjnego „Sto lat” dla Jubilatów.

Podczas poczęstunku była okazja do rozmów i wspomnień. Muzyką i śpiewem czas umilał zespół „Wójtowianie”. Skoczne melodie w wykonaniu „Wójtowian” zachęciły niektóre pary do tańca.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content