Koncert Kolędowo – Jasełkowy

DSC 7386Krasnobrodzki Dom Kultury kontynuuje tradycję corocznych koncertów kolędowo-jasełkowych, które są doskonałą okazją nie tylko do kultywowania tradycji ale również promowania lokalnych artystów.

W niedzielę 29 stycznia o 15.00 odbył się kolejny taki koncert. Wystąpili w nim wokaliści, aktorzy i muzycy z gminy Krasnobród.

Prezentacje rozpoczęły dzieciaki z Klubu Malucha, które oprócz kolęd przygotowały program słowny nawiązujący do Bożego Narodzenia.

Następnie na scenie swoje jasełka zaprezentowała grupa młodzieży z kółka teatralnego działającego w KDK. Młodzi aktorzy podzieleni na dwie grypy symbolizujące dobro i zło (anioły kontra diabły) doskonale wcielając się w swoje role w humorystyczny sposób przekazali ponadczasowe przesłanie o narodzeniu Chrystusa.

Tuż po nich na scenie pojawiły się dzieci uczęszczające na zajęcia wokalne w domu kultury. Utwory o tematyce świątecznej w ich radosnym wykonaniu spotkały się z żywiołową reakcją publiczności, która nie szczędziła im braw.

Potem nadszedł czas na nieco dojrzalsze śpiewanie i wtedy swoje wokalne talenty zaprezentowały kolejno: Gabriela Dobek i Aleksandra Bełz.

Następnym punktem koncertu był występ instrumentalny Nataszy Klejny, która zagrała na ksylofonie.

Następnie swój program słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie klas I i II Zespołu Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego – Marzeną Kałużą. Podczas tego występu nie zabrakło oczywiście kolęd w języku angielskim.

Kolejnym punktem niedzielnego spotkania był występ zespołu folklorystycznego „Wójtowianie”, który na stałe wpisał się już w tradycję imprez organizowanych w KDK.

Koncert zakończył się występem najliczniejszego zespołu, bowiem zagrała Krasnobrodzka Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza Mateusza Krawca. Kolędy i pastorałki w wykonaniu muzyków zabrzmiały z wielką mocą i siłą. Oprócz wykonań instrumentalnych orkiestra zaprosiła do współpracy wokalistę, Andrzeja Kowalskiego, którego mocny głos doskonale wpisał się w przygotowany repertuar. Dodatkową niespodzianką dla sympatyków instrumentów dętych był debiut trojga młodych muzyków, którzy dołączyli do grona orkiestry.

Ponadto można było posłuchać efektów pracy najmłodszych dopiero rozpoczynających swą drogę muzyczną uczniów zajęć muzycznych, którzy ćwiczą pod czujnym okiem kapelmistrza.

Galeria

Film:https://www.youtube.com/watch?v=ichpr1U4TGE

Możesz również polubić…

Skip to content