16-27.01.2017 – Krasnobrodzkie ferie 2017

IMG 2660„Dla Każdego coś dobrego” to hasło, które już od kilku lat przyświeca zajęciom organizowanym przez Dom Kultury i Miejsko –Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasnobrodzie podczas ferii zimowych.

Tegoroczne przerwa zimowa w naszym województwie już za nami i wszyscy uczniowie powrócili do swoich obowiązków szkolnych ale warto w kilku słowach napisać

jak minęły te dwa tygodnie.

„Łamigłówki mądrej główki”, „Szachowisko”, występ teatru z Krakowa, a do tego, zdobywające coraz większą popularność, zabawy „escape romm” i „sleeveface”, to tylko niektóre propozycje przygotowane dla młodych mieszkańców gminy Krasnobród oraz dla chętnych dzieci wypoczywających w naszym mieście.

Zajęcia prowadzone były od poniedziałku do piątku w godz. od 11.00 do 14.00. Zazwyczaj były to dwa różniące się tematycznie spotkania aktywizujące, które umożliwiały wybór zgodny z indywidualnymi zainteresowaniami i pasjami.

„Misio Tulisio” na krasnobrodzkiej scenie”

Tradycyjnie feryjny program dla dzieci z miasta i gminy Krasnobród oprócz zajęć przygotowanych przez Krasnobrodzki Dom Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną wzbogacony został o spektakl dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Maska z Krakowa, zatytułowanym „Misio Tulisio”. Przedstawienie odbyło się 17 stycznia w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury. A opowiadało o że „Każde dziecko ma swoją ulubioną przytulankę. Taki pluszak jest nie tylko zabawką, ale również najlepszym przyjacielem najmłodszych. Misie przytulanki są znane i kochane na całym świecie- to z nimi dzieci zasypiają, rozmawiają o swoich problemach, dzielą smutki i radości.”
 Bajka o przyjaźni i tolerancji bardzo podobała się zgromadzonej publiczności, która aktywnie uczestniczyła w przedstawieniu chętnie odpowiadając na pytania aktorów.

Gromkie brawa na koniec świadczą o tym, że spotkanie z „Misiem Tulisiem” w Krasnobrodzkim Domu Kultury można było zaliczyć do udanych.

Zajęcia aktywizujące czyli: muzyka, plastyka i teatr

Pod nazwą zajęć aktywizujących odbywały się spotkania, podczas których jego uczestnicy mogli poprzez zabawę ćwiczyć pamięć, wykazać się wiedzą, refleksem, czy też wcielić się w swojego ulubionego bohatera.

Zajęcia muzyczno-wokalne dawały możliwość obcowania z muzyką w różnej formie. Zarówno słuchacze jak i wokaliści mogli znaleźć coś dla siebie.

Natomiast podczas spotkań plastycznych można było zmierzyć się z manualno-artystycznym wyzwaniem i wyczarować prace, które na pewno przypominać będą o wspólnie spędzonych chwilach.

Feryjny Turniej Szachowy

Tak jak w latach ubiegłych nie mogło zabraknąć również „Szachowiska” czyli spotkań miłośników tej królewskiej gry, oraz „Feryjnego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury, który na stałe wpisał się już w zimowy kalendarz.

A jeśli o turnieju mowa, to warto zaznaczyć, że tegoroczne zawody zgromadziły rekordową jak dotychczas liczbę zawodników – bowiem do rywalizacji stanęło 20 osób. Nad całością turnieju czuwał sędzia szachowy klasy I Ryszard Probola.

W tegorocznych szachowych zmaganiach najlepszym okazał się Kamil Cisek, tuż za nim uplasowała się Dominika Borek, zaś trzecie miejsce zajął Szymon Węgrzyn – wszyscy z Tomaszowa Lubelskiego.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content