POWSTANIE ZESPOŁU KRASNOBRODZKI GOSPEL

Pierwsze warsztaty muzyki gospel 17 lutego 2017 roku, prowadzone przez Grzegorza Głucha – lidera i dyrygenta zespołu Gospel Rain, kompozytora, i animatora ruchu gospel w Polsce, Sylwię Piotrowską – wokalistkę, solistkę Gospel Rain, uznanego trenera wokalnego oraz Jakuba Piotrowskiego – pianistę, producenta i realizatora nagrań, rozpaliły serca wielu uczestników do pragnienia wykonywania takiej właśnie muzyki.
Tak też powstał pomysł, aby stworzyć zespół gospel w Krasnobrodzie, którego inicjatorem była Pani Karolina Piotrowska. Po przesłuchaniach, które odbyły się w KDK w Krasnobrodzie zebrała się około 30 osobowa grupa, chętnych w różnym wieku ludzi, która swoimi umiejętnościami, pasją i zaangażowaniem przekonały przesłuchujących o założeniu zespołu. Nie ma konkretnej daty powstania zespołu, ale można uznać że powstał w 2017 roku.
Swoją działalność kontynuuje pod przewodnictwem Pani Karoliny Piotrowskiej, pomysłodawczyni i Pana Grzegorza Głucha trenera i dyrygenta zespołu.
Zespół Krasnobrodzki Gospel działa w Krasnobrodzkim Domu Kultury przy wsparciu Burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala. Pozyskał sobie wielkie grono fanów nie tylko z naszej gminy, ale i innych miejscowości. Posiada na swoim koncie szeroki repertuar utworów o różnej tematyce, odpowiedniej do okoliczności. Na zaproszenia koncertuje w kościołach różnych parafii i instytucjach publicznych. Chętnie bierze udział w różnych imprezach okolicznościowych, akcjach charytatywnych oraz konkursach i przeglądach, w których odnosi sukcesy.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z wielu wydarzeń zespołu Krasnobrodzi Gospel.

Koncert finałowy warsztatów 17lutego 2017

Możesz również polubić…

Skip to content