Parlamentarzyści i Wojewoda Lubelski na spotkaniu w Krasnobrodzie

DSC 8845W niedzielę 19 marca 2017 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury mieszkańcy miasta i gminy Krasnobród mieli okazję spotkać się z parlamentarzystami, wojewodą lubelskim oraz kierownictwem kilku instytucji związanych z rolnictwem i leśnictwem.

                W spotkaniu uczestniczyli: poseł Sławomir Zawiślak – inicjator tego spotkania, senator Jerzy Chróścikowski, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, dyrektor Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztof Gałaszkiewicz, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Zamościu Henryk Cisak, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zamościu z siedzibą w Sitnie Krzysztof Pilip, nadleśniczy Nadleśnictwa Zwierzyniec Lucjan Bednarz oraz kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zamościu Janusz Nawój. W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele władz samorządowych Krasnobrodu – burmistrz Kazimierz Misztal i przewodniczący Rady Miejskiej Roland Wyrostkiewicz.

               

Uczestnicy spotkania, w krótkim wystąpieniach poinformowali zebranych o swojej aktualnej działalności, a następnie odpowiadali na pytania zadawane przez mieszkańców.

                Pan Wojewoda poinformował m.in. o działaniach związanych z modernizacją infrastruktury drogowej i kolejowej w naszym regionie, wspomniał też o sprawach związanych ze służbą zdrowia. Potwierdził, iż została już podpisana umowa z Powiatem Zamojskim na dofinansowanie, długo oczekiwanego przez mieszkańców naszego miasta i gminy, remontu drogi powiatowej relacji Jacnia – Tomaszów Lubelski na odcinku Jacnia – Krasnobród.

                Dominującym tematem spotkania było rolnictwo. O różnych sprawach związanych z rolnictwem mówili parlamentarzyści – poseł Sławomir Zawiślak i senator Jerzy Chróścikowski, a także pozostali uczestnicy spotkania. Poruszano też m.in. sprawy dotyczące Unii Europejskiej, ochrony środowiska, wysokości rewaloryzacji rent i emerytur, rynku pracy, a także przedsiębiorczości, w tym przetwórstwa i handlu.

                Spotkanie było niecodzienną okazją dla mieszkańców naszego miasta i gminy do bezpośredniego kontaktu, w jednym miejscu, z tylu tak ważnymi osobami piastującymi wysokie funkcje i reprezentującymi ważne urzędy, a także do uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

                Ze względu na ograniczony czas trwania spotkania nie udało się zadać wielu innych pytań i poruszyć wszystkich problemów, z którymi spotykają się mieszkańcy małych lokalnych społeczności. Pozostaje więc mieć nadzieję, że za jakiś czas będzie okazja do ponownego spotkania.

Mariola Czapla

Galeria

Może Ci się również spodoba

Skip to content