XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży Pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”
„Młodzież zapobiega pożarom”
6 i 7 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Krasnobrodzie został przeprowadzony turniej wiedzy pożarniczej, były to kolejne eliminacje Ogólnopolskiego turnieju wiedzy na szczeblu gminnym. Jak co roku uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z Krasnobrodu, Kaczórek, Majdanu Wielkiego oraz gimnazjaliści i licealiści krasnobrodzkiego ZSO. Turniej przebiegał w dwóch etapach: najpierw uczestnicy rozwiązywali test a następnie najlepsi zmierzyli się w rozgrywce finałowej.
Miło nam przedstawić finalistów.
W kategorii Szkoły Podstawowe zwyciężyła Monika Łasocha ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Wielkim. Kolejne miejsca zajęli: Maciej Kołtun – ZSP w Krasnobrodzie, Natalia Piskor – SP w Majdanie Wielkim, Miłosz Momot i Bartłomiej Gałan ZSP w Krasnobrodzie oraz Alan Cisek SP w Majdanie Wielkim.
W kategorii gimnazja pierwsze miejsce zajął Mateusz Pryciuk z klasy Ia, a kolejne Karol Maciukiewicz, Marcin Dąbrowski, Szymon Molenda z klasy IIIa, oraz Adrian Słupski z klasy Ic.
Wśród licealistów najlepsza była Dominika Piwko oraz Aleksandra Zawada i Grzegorz Greszta. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody a Monika, Mateusz i Dominika reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym w Zamościu. Dominika zajęła II miejsce, gratulujemy sukcesu.
Nad przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie: przewodnicząca – Halina Gontarz, sekretarz Andrzej Gałan, członkowie – Magdalena Antoniak, Mateusz Szmidt, Jacek Kowalik.
Natomiast 20 kwietnia 2017r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie gminnych eliminacji XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.
Poniżej przedstawiamy protokół ze szczegółami.
Halina Gontarz
PROTOKÓŁ
Z posiedzenia jury szczebla gminnego
XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży
Pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”
Dnia 11. 04. 2017 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury zebrało się jury w składzie:
- Halina Gontarz
- Marzena Mazurek
- Renata Radlińska
Po obejrzeniu prac, stwierdzono iż, na konkurs wpłynęło 41 prac plastycznych
z następujących szkół:
- Zespół Szkół Podstawowych im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Krasnobrodzie
- Szkoła Podstawowa w im. Armii Krajowej w Kaczórkach
- Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim
- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Krasnobrodzie
Do etapu gminnego zakwalifikowano 34 prace i wybrano prace do etapu powiatowego:
- I grupa – młodsza, szkoła podstawowa:
Alicja Buryło SP w Kaczórkach, opiekun – Anna Adamowicz
Kacper Gałka SP w Kaczórkach, opiekun – Anna Adamowicz
Kinga Cisek SP w Majdanie Wielkim, opiekun – Mariola Czekirda
Krzysztof Zub SP w Kaczórkach, opiekun – Anna Adamowicz
Hubert Kwiatkowski ZSP w Krasnobrodzie – opiekun Barbara Chmiel
- II grupa – średnia, szkoła podstawowa:
Agata Gajewska ZSP w Krasnobrodzie, opiekun – Marzena Kuniec
Paweł Cisek ZSP w Krasnobrodzie, opiekun – Marzena Kuniec
Dominika Kowal ZSP w Krasnobrodzie, opiekun – Marzena Kuniec
Elżbieta Czerniak SP w Kaczórkach, opiekun – Beata Bryk
Maciej Kołtun ZSP w Krasnobrodzie, opiekun – Marzena Kuniec
- III grupa – starsza, gimnazjum:
Katarzyna Przytuła ZSO w Krasnobrodzie, opiekun – Halina Gontarz
Agnieszka Wołowiec ZSO w Krasnobrodzie, opiekun – Halina Gontarz
Wiktoria Skrzyńska ZSO w Krasnobrodzie, opiekun – Halina Gontarz
Katarzyna Klich ZSO w Krasnobrodzie, opiekun – Halina Gontarz
Patrycja Cisek ZSO w Krasnobrodzie, opiekun – Halina Gontarz
Wyróżnienia otrzymali:
I grupa – młodsza, szkoła podstawowa:
SP w Kaczórkach: Mateusz Gałka i Mikołaj Gałka
ZSP w Krasnobrodzie: Nikola Banaszuk, Julia Kusiak, Zuzanna Piłat, Maja Monastyrska,
SP W Majdanie Wielkim: Aleksandra Tytuła, Paweł Bukała, Bartosz Smoluch, Wiktoria Kochaniec, Agnieszka Bukała
II grupa – średnia, szkoła podstawowa:
ZSP w Krasnobrodzie: Ewelina Skóra
SP w Kaczórkach: Marta Wróbel, Sandra Szczerbińska, Jakub Oryszczak, Katarzyna Ścirka,
SP W Majdanie Wielkim: Weronika Tyrka, Weronika Presz, Magdalena Jakus, Małgorzata Rzepecka
III grupa – starsza, gimnazjum:
ZSO w Krasnobrodzie: Wiktoria Wiatrzyk
KDK