Wojewódzki Przeglad Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – eliminacje powiatowe

Idąc za ciosem krasnobrodzki „Babiniec” postanowił również spróbować swoich sił na deskach sceny Tomaszowskiego Domu Kultury, gdzie 27 kwietnia 2017r. odbyły się powiatowe eliminacje do Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

Był to kolejny krok młodych aktorek postawiony na drodze prowadzącej w kierunku publiczności i jurorów spoza środowiska lokalnego a tym samym kolejne doświadczenie i konfrontacja z innymi zespołami i oceną „fachowców” w tej dziedzinie.

Występ w Tomaszowie, mimo, że odbył się w bardzo stresujących okolicznościach (wcześniejsza godzina prezentacji, dojazd jednej z głównych postaci z innego konkursu niemalże wprost na scenę, brak czasu na zapoznanie się z nową przestrzenią) wypadł bardzo dobrze. Członkinie „Babińca” doskonale poradziły sobie nie tylko z presją czasu, ale także z tremą i małą znajomością warunków, w których dane im było występować.

Po inscenizacji opiekun grupy mógł porozmawiać z jurorami, którzy oceniali wszystkie prezentacje. Przewodniczącym Jury był główny instruktor ds. teatru Wojewódzkiego Ośrodka Kultury – Henryk Kowalczyk, ponadto wszystkie spektakle oceniały panie również związane z teatrem: Maria Krawczyk i Kinga Łuczak.

Cenne uwagi i wskazówki na pewno zostaną wykorzystane przez grupę, która cały czas pragnie się rozwijać i być lepszą w tym co robi.

Galeria

Może Ci się również spodoba

Skip to content