Wyśpiewane Srebrne Słowiki

W dniach 17-18.05.2017r w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach odbył się finał Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.

                Srebrnego Słowika w kategorii III (14-16 lat) wyśpiewała Dominika Radlińska – uczennica pierwszej klasy gimnazjum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie.

                Warto zwrócić uwagę, że spośród laureatów eliminacji powiatowych, które odbyły się w Krasnobrodzkim Domu Kultury w dniu 9 maja 2017r. Srebrnego Słowika zdobyła także Adrianna Różańska (w kategorii IV) z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu.

                W sumie w eliminacjach do konkursu wzięło udział około 1300 solistów. Do etapu wojewódzkiego dotarło 102 śpiewające osoby z 22 powiatów województwa lubelskiego. Po dwudniowych przesłuchaniach komisja konkursowa w składzie: Magdalena Stopa – przewodnicząca jury, wokalistka, nauczyciel śpiewu, wykładowca na Wydziale Artystycznym UMCS, Diana Świder – wokalistka, nauczyciel śpiewu, chórzystka zespołu Bajm, Adam Drath – gitarzysta zespołu Bajm, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i Tomasz Momot – kompozytor, aranżer, dyrygent, wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS, wyłoniła 28 laureatów w czterech kategoriach wiekowych.

Młodym solistom, a przede wszystkim wyżej wymienionym oraz wszystkim pozostałym laureatom etapu wojewódzkiego, których było w sumie 28, życzymy dalszych sukcesów.

                Koncert laureatów planowany jest jesienią tego roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Możesz również polubić…

Skip to content