Krasnobrodzka Orkiestra Dęta na Jarmarku Hetmańskim w Zamościu

DSC 2557W odpowiedzi na zaproszenie Zamojskiego Domu Kultury, w niedzielę 4 czerwca 2017 roku Krasnobrodzka Orkiestra Dęta koncertowała podczas 23. Jarmarku Hetmańskiego – Festiwalu Produktu Lokalnego w Zamościu.

Tegoroczny Jarmark to 150 wystawców (artykuły spożywcze, wyroby rzemiosła artystycznego, wytwory sztuki ludowej, przedmioty kolekcjonerskie) z całej Polski, a także z Ukrainy i Litwy, warsztaty prowadzone przez przedstawicieli ginących zawodów (wikliniarz, garncarz, tkacz), konkurs potraw „Smaki Zamościa i Roztocza” oraz występy artystyczne.

Koncert naszej orkiestry rozpoczął się o godz. 17.00. Z dużej zamojskiej sceny usytuowanej na Rynku Wielkim, na której po raz pierwszy grała nasza orkiestra pod kierownictwem kapelmistrza Mateusza Krawca, rozbrzmiewały specjalnie na ten koncert przygotowane utwory. W programie koncertu była muzyka rozrywkowa, filmowa, a także ludowa. Na zakończenie muzycy wykonali znany i popularny utwór „Orkiestry dęte”.

Wraz z orkiestrą wystąpiły wokalistki – przedstawicielki zespołu folklorystycznego „Wójtowianie”: Alicja Parkitny – kierownik zespołu, Alicja Olszewska i Zofia Przytuła. Panie wraz z orkiestrą zaśpiewały „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Kwiat jednej nocy” i „Maryjankę”. Oprócz tego same zaprezentowały kilka piosenek ze swojego bogatego repertuaru. Były to piosenki ludowe, ale również promujące nasz piękny region Roztocze.

Słuchacze nagrodzili koncertujących brawami. Wśród odbiorców koncertu był też burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal.

Mariola Czapla

Galeria

Zobacz film

Możesz również polubić…

Skip to content