Scena Młodych 2017- Koncert Laureatów

fot. Michał Skorżyński 4W poniedziałek 19 czerwca w Centrum Kultury w Lublinie odbył się koncert laureatów tegorocznej edycji Sceny Młodych – konkursowego przeglądu zjawisk i zdarzeń amatorskiego ruchu artystycznego Lublina i województwa lubelskiego. Był to finał konkursów organizowanych w ramach najstarszego i największego w Lublinie przeglądu amatorskiej twórczości artystycznej.  Podczas imprezy zaprezentowany został zwycięski spektakl pt. „Tytuł roboczy my” w reżyserii Edmunda Kuryluka w wykonaniu „Młodzieżowej Grupy Artystycznych Poszukiwań!” Gminnego Centrum Kultury w Jabłonnie z siedzibą w Piotrkowie. Wystąpili także laureaci Przeglądu Poezji Śpiewanej Piosenki Autorskiej „Wyśpiewać poezję”. Odczytano również protokoły a jurorzy wręczyli nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach przeglądu. Tak jak wcześniej informowaliśmy wśród wyróżnionych znalazło się koło teatralne „Babiniec” .

„Dla Teatru BABINIEC z Krasnobrodzkiego Dom Kultury za odwagę bycia na scenie z gratulacjami udanego debiutu w spektaklu pt. „O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba” w reżyserii Marioli Kaweckiej oraz wyróżnienie dla Gabrysi Szpyry za rolę w tymże spektaklu”.

Tak brzmiały słowa jednego z jurorów, którzy prowadzili koncert podsumowujący tegoroczną „Scenę Młodych”- pana Grzegorza Józefczuka – dziennikarza, krytyka teatralnego, Dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, redaktora wydawnictw kulturalnych. W tym miejscu z niekrytym zadowoleniem i dumą, należy zaznaczyć, że prowadzący zapraszając młodą aktorkę „Babińca” po odbiór wyróżnienia, doskonale ją pamiętał wspominając z serdecznością występ grupy i charakterystyczną rolę Gabrysi.

Całemu zespołowi koła teatralnego gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Galeria

Może Ci się również spodoba

Skip to content