Powiatowe święto sportu – Igrzyska LZS w Krasnobrodzie

IMG 6027Ponad 1200 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie 18. Powiatowych Igrzysk LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi, które odbyły się w dniach 24-25 czerwca 2017 się w Krasnobrodzie.

Organizatorami tego wielkiego sportowego wydarzenia byli: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu, Starostwo Powiatowe w Zamościu, Urząd Miasta Krasnobród, Krasnobrodzki Dom Kultury i Komitet Organizacyjny Igrzysk.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, Starosta Zamojski Henryk Matej i Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal. Najlepiej wypadła reprezentacja Gminy Sitno, która obroniła tytuł wywalczony przed rokiem, a kolejne miejsca zajęły gminy Zamość i Miączyn. Wymienione zespoły będą reprezentować Powiat Zamojski w igrzyskach wojewódzkich, których gospodarzem również będzie Krasnobród.
Rywalizacja odbywała się w kilkunastu konkurencjach indywidualnych i drużynowych.
Zwycięska reprezentacja Gminy Sitno zdobyła łącznie 554 punkty i otrzymała puchar członka zarządu województwa lubelskiego Arkadiusza Bratkowskiego. Mieszkańcy gminy Zamość wywalczyli 454 punkty i puchar starosty zamojskiego Hanryka Mateja, a ekipa z gminy Miączyn, która zakończyła zawody z dorobkiem 387,5 punktu, otrzymała puchar burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala.

Reprezentacja gospodarzy w klasyfikacji generalnej zajęła piąte miejsce, a członkowie tej drużyny stawali na podium 11 razy. Pierwsze miejsce zajęli: Adrian Słupski z Majdanu Wielkiego – w rzutach lotką gimnazjalistów, Jan Kostrubiec z Wólki Husińskiej – w warcabach stupolowych i Tadeusz Gradziuk – w zawodach wędkarskich. Na drugim stopniu podium stanęli: Hubert Kurantowicz z Krasnobrodu – w rzutach lotką gimnazjalistów i Patryk Łyta z Krasnobrodu – w zawodach sprawnościowych z bezpieczeństwa ruchu drogowego także wśród gimnazjalistów. Trzecie miejsca zajęli: Klaudia Kostrubiec z Wólki Husińskiej – w rzutach lotką dziewcząt ze szkół podstawowych, Jakub Leśniak z Krasnobrodu – w biegu na 100 metrów i Mateusz Kołtun z Krasnobrodu – w przerzucaniu opony traktorowej, a także męska i kobieca drużyny piłki nożnej oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt z Majdanu Wielkiego.
Tegoroczne igrzyska rozpoczęła rywalizacja drużyn pożarniczych, w których wzięło udział 37 zespołów. W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się druhny z OSP Czołki w gminie Sitno, druga była Suchowola w gminie Adamów, a trzecia OSP Majdan Wielki w gminie Krasnobród. Rywalizację chłopców wygrała MDP z Suchowoli Kolonii w gminie Adamów, drugie miejsce zajął zespół z Radecznicy, a trzecie – z Lipska w gminie Zamość.  Zawody kobiecych drużyn wygrały druhny z Suchowoli, przed zespołem z Zubowic w gminie Komarów-Osada i ekipą z Żurawnicy w gminie Zwierzyniec.

W niedzielnych Spławikowych Zawodach Wędkarskich na krasnobrodzkim zalewie wzięło udział 19 zawodników. Zwycięzca Tadeusz Gradziuk złowił 1,89 kilograma ryb, drugi był Arkadiusz Puczkowski ze Skierbieszowa, a trzeci Waldemar Węcławik również ze Skierbieszowa.
Najlepsi zawodnicy i drużyny otrzymały puchary i medale, a podsumowanie zmagań uświetnił występ Zespołu Folklorystycznego „Wójtowianie”.
Wojewódzkie Igrzyskach LZS odbędą się w Krasnobrodzie 30 lipca.