Sukces „Wójtowian” w Aleksandrowie

DSCN9868    Zespół folklorystyczny „Wójtowianie” z Krasnobrodzkiego Domu Kultury zajął pierwsze miejsce w XXIII Konkursie Piosenki Partyzanckiej – Aleksandrów 2017.
    Konkurs, który odbył się w niedzielę 9 lipca 2017 roku w Amfiteatrze Dąbrowa prowadziła Ewa Maciocha – inspektor ds. kultury i sportu Urzędu Gminy w Aleksandrowie. Wzięło w nim udział

10 z 13 zakwalifikowanych zespołów. Kwalifikacje odbywały się na podstawie nagrań, które wykonawcy wcześniej musieli wysłać do organizatorów wraz z kartą zgłoszenia.
    Zgodnie z regulaminem, podczas konkursu każdy z uczestników prezentował dwa utwory – pieśń partyzancką (obowiązkowo) oraz pieśń żołnierską lub patriotyczną.
„Wójtowianie” wyśpiewali swój sukces utworami: „Białe róże” (słowa: Jan Lankau, Kazimierz Wroczyński, muzyka: Mieczysław Kozar-Słobódzki) i „Ania” (słowa: Edward Fiszer, muzyka: Emil Rybkowski).
    Uczestników konkursu oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Janina Biegalska – główny specjalista ds. muzeów i twórczości ludowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Andrzej Sar – główny instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.
    Podsumowania konkursu oraz wręczenia dyplomów i nagród dokonał wójt Gminy Aleksandrów Józef Henryk Biały wraz z jurorami.
    „Wójtowianom” serdecznie gratulujemy sukcesu w Aleksandrowie i życzy kolejnych.

 

DSCN9868 5

 

DSCN9868 6

 

DSCN9868 7

 

DSCN9868 9

 

DSCN9868

Możesz również polubić…

Skip to content