Dni Krasnobrodu 2017 – 21-23 lipca

IMG 6622

Tegoroczne Dni Krasnobrodu, rozpoczęły się w piątek 21 lipca i trwały do niedzieli. Na początek, w piątek 21 lipca o 18.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy „Anioły” Grażyny Sybirskiej-Wilk. Artystka uprawia tak zwane malarstwo terapeutyczne, przekonując, że obrazami można leczyć, bo użytymi w nich barwami można widzów pobudzać, wyciszać albo wprowadzać w stan harmonii. Jej prace z elementami błękitu, fioletu czy bieli – uspokajają, poprawiają pamięć i koncentrację. Z kolei obrazy z przewagą zieleni pomagają pokonać zmęczenie i wyciszyć się, a plamy czerwieni pobudzają i mobilizują do działania. Autorka używa też różnych odcieni żółci, która zachęca do nauki i pracy intelektualnej, wnosi światło i poprawia nastrój. Otwarcie ekspozycji, którą będzie można oglądać w KDK do połowy sierpnia, uświetnił koncert polonijnej Kapeli Wójtowicz z Oslo.

W sobotni poranek czyli w drugi dzień dni naszego miasta najwcześniej musieli wstać uczestnicy Wędkarskich Zawodów Gruntowych o Puchar Burmistrza Krasnobrodu, którzy już po 6.00 stawili się na grobli przy stadionie nieopodal krasnobrodzkiego zalewu. W zawodach wzięła udział, jak dotąd rekordowa liczba uczestników, tj. 32 zawodników i 1 zawodniczka. Organizatorem zawodów było Krasnobrodzkie Towarzystwo Wędkarskie. Najlepszymi wędkarzami zawodów zostali: I miejsce – Kazimierz Cisek, II Miejsce – Tadeusz Gradziuk, III – Marek Olszewski. Wręczenia pucharów i dyplomów dla zwycięzców zawodów dokonał Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal podczas popołudniowego festynu, natomiast nagrody ufundowane przez sponsorów (JAXON, KONGAR, MARBIO, SKLEP WĘDKARSKI – MARIUSZ PASTUSZAK), z ramienia Krasnobrodzkiego Towarzystwa Wędkarskiego wręczał Roman Gradziuk. Przed wręczeniem nagród odbył się Quiz wędkarski dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez firmę „Konger”. Były też inne konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci i konkursy rodzinne w których można było wygrać m.in. zabawki różnego rodzaju gadżety, karnety i bilety wstępu na spływy kajakowe, krasnobrodzkie baseny, a także do parku linowego. Fundatorami nagród byli: Spływy Kajakowe „Przystań nad Wieprzem”, Spływy Kajakowe „Kajaki pod Remizą” Wiesław Fila, Parki Linowe Roztocza Krasnobród/Zamość Wojciech Radziszewski, Centrum Szkół Akademickich „Student” z Zamościa, Urząd Miejski w Krasnobrodzie, Krasnobrodzki Dom Kultury oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Krasnobrodzie. Konkursy z nagrodami prowadziła też Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zamościu. Potem na plenerowej scenie wystąpili: uzdolniona wokalistka, krasnobrodzianka – Aleksandra Bełz, Zespół Tańca Nowoczesnego „Step Dance” z Krasnobrodzkiego Domu Kultury, działającego pod kierunkiem instruktora Anety Lechowicz, która następnie pod pseudonimem artystycznym Faiza zaprezentowała się w widowiskowym pokazie tańca orientalnego. Około 19.00 rozpoczęła się Gala Disco Polo w której zagrały zespoły: „Heidfeld”, „Tex” i gwiazda wieczoru „Faster”. Po koncertach przed zgromadzoną publicznością wystąpił Teatr Ognia „Iluzja” z Werbkowic. Sobotni program zakończył się nieco po północy wspólną zabawa czyli dyskoteką pod gwiazdami.
Ponadto w sobotę można było skorzystać ze stoisk: Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Zamościa gdzie dzieci mogły malować kolorowanki, były też porady promujące zdrowy tryb życia, pomiary stężenia tlenku węgla u palaczy, pokazy i ćwiczenia z narko- i alko goglami, Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Nasze Roztocze” m.in. z informacjami o możliwościach dofinansowania projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 oraz bezpłatnymi materiałami promującymi obszar LGD — foldery, mapy, przewodniki z terenu Zamojszczyzny i Roztocza, 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Centrum Szkół Akademickich „Student” z Zamościa.

Niedzielne obchody Dni Krasnobrodu to przede wszystkim 27. Przegląd Orkiestr Dętych, pod Honorowym Patronatem Starosty Zamojskiego Henryka Mateja i współfinansowany ze środków budżetu Powiatu Zamojskiego.
Przegląd rozpoczął się zbiórką orkiestr na Placu Siekluckiego w centrum Krasnobrodu. Następnie orkiestry, grając, przemaszerowały ulicami Krasnobrodu na miejsce przeglądu – teren przy ul. Partyzantów. Po przybyciu na miejsce wszystkie orkiestry wspólne odegrały dwa utwory: „Happy Marching Band Nr 2” i „Orkiestry Dęte”. Tą dużą orkiestrą składającą się z około 240 muzyków dyrygował, tradycyjnie już p. Bogdan Pałczyński – emerytowany major Wojska Polskiego, kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP w Tomaszowie Lubelskim. Oficjalnego otwarcia Przeglądu dokonali Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal i Wicestarosta Zamojski Kazimierz Mielnicki. Potem były koncerty orkiestr z: Gorzyc, Krasnobrodu, Polichny, Rejowca, Sitna, Tomaszowa Lubelskiego, Ulanu-Majoratu, Zaburza. Ze względów na warunki pogodowe (zagrożenie burzą), w obawie o bezpieczeństwo uczestników. Program realizowany na scenie został przerwany i 3 orkiestry, które występowały na końcu przeglądu prezentowały się przed sceną. Choć sytuacja nie była komfortowa ani dla koncertujących ani dla organizatorów, to muzycy i publiczność bardzo dobrze się bawiła i przegląd przebiegł w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy kapelmistrzom i muzykom za wyrozumiałość. Przed sceną odbyło się też zakończenie przeglądu – wręczenie dyplomów, pucharów i nagród dla wszystkich orkiestr i kapelmistrzów. W związku z tym, ze przegląd nie miał charakteru konkursy wszystkie orkiestry otrzymały jednakowe puchary i nagrody finansowe. Nagrody wręczali: Wicestarosta Zamojski Kazimierz Mielnicki, Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal i Mariola Czapla – dyrektor KDK.
Niestety ze względu na deszcz – ani na scenie, ani przed nią – nie udało się wystąpić Zespołowi Folklorystycznemu „Wójtowianie” z Krasnobrodu. Mimo to koncert odbył się – Wójtowianie zagrali i zaśpiewali w namiocie przeznaczonym dla publiczności, która schroniła się tam przed deszczem w oczekiwaniu na dalszą część programu.
Na szczęście pogoda się poprawiła i z pewnym opóźnieniem można było realizować dalszą część programu. Prawie pusty plac powoli zaczął się zapełniać, aby bawić się z zespołem „Hayer”. Natomiast koncert Gwiazdy Wieczoru, którą był „Czadoman” zgromadził tłumy. Publiczność dobrze się bawiła śpiewając piosenki razem z artystą. Muzyczną część wieczoru i Dni Krasnobrodu zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, która trwała do godz. 24.00.
Atrakcją niedzielnego programu była WYSTAWA PTAKÓW EGZOTYCZNYCH zorganizowana przez Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych oddział w Zamościu. Wystawcy biorący udział w wystawie: Krzysztof Murzyn, Waldemar Matej, Grzegorz Rawski, i Janusz Oś – prezes, zaprezentowali 100 pięknych ptaków. Można było podziwiać wśród nich różne gatunki i rasy kanarków i papug oraz tzw. małą egzotykę – m.in. ryżowce, zeberki.
Podczas niedzielnej imprezy gościliśmy też członków Kresowego Bractwa Motocyklowego „Biały Kruk”, którzy zaprezentowali około 30 pięknych maszyn.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę można było skorzystać ze zjeżdżalni dla dzieci oraz piknikowej gastronomi.

Galeria – 21.07.2017 – wernisaż wystawy Grażyny Sybirskiej-Wilk
Galeria – 22.07.2017 – Festyn rodzinny

Galeria – 23.07.2017 – Przegląd Orkiestr Dętych

       

               

           

           

           

           

           

                      

           

           

Możesz również polubić…

Skip to content