XXX Czteroetapowy Bieg Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

DSC 0053Trzydziesta, jubileuszowa edycja Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny już za nami. To wyjątkowe sportowe wydarzenie niezmiennie od trzech dekad organizowane jest przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu. Honorowy patronat nad tegoroczną imprezą objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski. Jak co roku zawodnicy startujący w całych zawodach pokonywali cztery etapy (jeden etap dziennie) o łacznym dystansie 100 km. W sportowej rywalizacji brały udział kobiety, mężczyźni, zawodowcy i amatorzy. Zarówno zdrowi jak i niepełnosprawni walczyli o najlepsze wyniki ale również pokonywali własne słabości i osiągali postawione przed sobą cele. Dodatkowo w Biegu prowadzona była klasyfikacja dla zawodników ze służb mundurowych.. Bieg, rozpoczął się uroczystym otwarciem, które miało miejsce w czwartek 31 sierpnia w Zamościu. Był to jednocześnie pierwszy z czterech etapów trasy, która przedstawiała się następująco:

I ETAP – 31.08 CZWARTEK
Zamość – Zwierzyniec 35 km

II ETAP –01.09 PIĄTEK
Zamość – Krasnobród 28,9025 km

III ETAP – 02.09 SOBOTA
Zamość – Skierbieszów 21,9705 km

IV ETAP – 03.09 NIEDZIELA
Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza 15 km

Krasnobród ponownie gościł uczestników Biegu w piątek 1 września 2017 roku, gdzie w centrum naszego miasta była meta II etapu, który prowadził z Zamościa poprzez Wólkę Wieprzecką, Kosobudy, Obrocz, Guciów, Bondyrz, Kaczorki. I jak co roku sportowców witali organizatorzy i władze samorządowe, mieszkańcy naszego miasta i zespół folklorystyczny „Wójtowianie”, który od lat wpisuje się w organizację tego wydarzenia.
Po zakończeniu zawodów najlepszych zawodników z każdej kategorii uhonorowano. Nagrody finansowe oraz dyplomy wręczali: burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, doradca burmistrza Janusz Oś i dyrektor biegu – Tadeusz Lizut, dyrektor OSiR Zamość Mateusz Ferens, pomysłodawca wydarzenia Janusz Kawałko oraz współinicjator Biegu Ryszard Łepik. Oprócz nagród regulaminowych była również nagroda specjalna, która trafiła do pochodzącego z Krasnobrodu Artura Roczkowskiego mieszkającego w Rybniku. Ponadto słodką nagrodę w postaci tortu, bez której nie może odbyć się żaden krasnobrodzki etap Biegu tradycyjnie wręczył jej fundator Janusz Szpyra. Otrzymał ją najstarszy zawodnik zawodów. Kiedy wszystkie nagrody i dyplomy zostały wręczone głos zabrał dyrektor biegu Tadeusz Lizut, który w imieniu organizatorów złożył serdeczne podziękowania władzom miasta za wieloletnią współpracę. W tym miejscu należy dodać, że podczas inauguracji Biegu w Zamościu na ręce Burmistrza Krasnobrodu zostało wręczone odznaczenie dla miasta i władz za wieloletnie wsparcie. Takie same odznaczenia z racji jubileuszu wręczono także w Krasnobrodzie. Otrzymali je: Dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury – Mariola Czapla, zespół folklorystyczny „Wójtowianie”, wspomniany wyżej Janusz Szpyra oraz Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Krasnobrodzkie spotkanie z uczestnikami XXX Biegu Pamięci Dzieci Zamojszczyzny zakończyło się pod pomnikiem upamiętniającym walki stoczone pod Krasnobrodem w 1939r., gdzie złożono wiązanki.

Poniżej lista zwycięzców II etapu w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA: MĘŻCZYŹNI
I MIEJSCE – Siergiej Ukraintes
II MIEJSCE – Przemysław Basa
III MIEJSCE – Andrzej Piechna

KATEGORIA: KOBIETY
I MIEJSCE – Iryna Masnyk
II MIEJSCE – Joanna Tereszkiewicz
III MIEJSCE – Sylwia Sikora

KATEGORIA: WÓZKI MĘŻCZYŹNI
I MIEJSCE – Tomasz Łyko
II MIEJSCE – Zbigniew Wandachowicz
III MIEJSCE – Mateusz Witkowski

KATEGORIA: WÓZKI KOBIETY
I MIEJSCE – Monika Pudlis
II MIEJSCE – Joanna Baran-Czarnecka
III MIEJSCE – Natali Sowchynska

KATEGORIA: NIEWIDOMI
I MIEJSCE – Tomasz Chmurzyński
II MIEJSCE – Jacek Ziółkowski
III MIEJSCE – Krzysztof Badowski

KATEGORIA: ROLKI KOBIETY
I MIEJSCE – Magdalena Czusz
II MIEJSCE – Wioletta Zaczkowska

KATEGORIA: ROLKI MĘŻCZYŹNI
I MIEJSCE – Konrad Tatarata
II MIEJSCE – Sebastian Mazurek
III MIEJSCE – Gabriel Dziura

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content