Narodowe Święto Niepodległości 2017

Program Narodowe Święto Niepodległości 2017     Burmistrz Krasnobrodu, Proboszcz Parafii NNMP w Krasnobrodzie i Krasnobrodzki Dom Kultury serdecznie zapraszają do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w sobotę 11 listopada 2017 roku.

     Główne obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Krasnobrodzie rozpoczną się o godz. 9.00 w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie programem patriotycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana

Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim oraz Mszą Św. odprawioną w intencji Ojczyzny.

      Po Mszy św. odbędzie się przemarsz na cmentarz pod pomnik Powstańców Styczniowych, a następnie pod Pomnik Żołnierzy Września 1939. Tam po odśpiewaniu Hymnu Narodowego i modlitwie w intencji poległych w obronie Ojczyzny okolicznościowe przemówienie wygłosi przewodniczący Rady Miejskiej w Krasnobrodzie Roland Wyrostkiewicz. Uroczystości religijno-patriotyczne na cmentarzu zakończą się złożeniem wiązanek.

      Dalsza część obchodów Narodowego Święta Niepodległości będzie miała miejsce w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Tam, o godz. 15.00 referat pt. „Drogi do niepodległości wygłosi Adam Kałuża – historyk, były wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasnobrodzie. Po referacie odbędzie się koncert pt. „W hołdzie Niepodległej”, w programie którego wystąpią: Krasnobrodzka Orkiestra Dęta, Zespół Folklorystyczny „Wójtowianie” oraz Uczniowie Zespołu Szkół w Krasnobrodzie w przedstwieniu teatralnym pt. „Pisk Białego Orła”.

 

Do pobrania: Plakat Narodowe Święto Niepodległości 2017

Możesz również polubić…

Skip to content