Wyniki Eliminacji Rejonowych XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

DSC 3308      W dniu 16 grudnia 2017 roku w Krasnobrodzkim Domu odbyły się Eliminacje Rejonowe XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika – Będzin 2018. Krasnobrodzkie przesłuchania, podobnie jak w latach poprzednich, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział 44 wykonawców. Byli to soliści i zespoły (zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe), z takich miejscowości jak: Miączyn, Zamość, Bełżec, Jarczów, Gródek, Stojeszyn Pierwszy, Podhorce, Biłgoraj, Płoskie, Werbkowice, Susiec, Aleksandrów, Stary Zamość, Krasnystaw, Potok Wielki, Zamłynie i Krasnobród. Prezentacje kolędowe oceniała komisja konkursowa w składzie: Wiesława Grabek-Woś (przewodnicząca) – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, dyrygentem chóru TARNA-VOX  w Tarnawatce oraz członkowie: Kornelia Niedbałmuzyk, muzykolog, instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Aneta Krupa – magister sztuki muzycznej, instruktor Krasnobrodzkiego Domu Kultury. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców Jury przyznało tytuł LAUREATA i nominację do udziału w przesłuchaniach finałowych Festiwalu, które odbędą się w dniach 11-13 stycznia 2018 roku w Będzinie następującym wykonawcom:

  • Solistce Kai Peć ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie
  • Solistce Aleksandrze Halusiak z Tomaszowskiego Domu Kultury
  • Solistce Michalinie Lipińskiej z Biłgoraja
  • Zespołowi wokalno-instrumentalnemu „OBDAROWANI” z Parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim.

Jury przyznało również WYRÓŻNIENIA, które otrzymali:

  • Solistka Aleksandra Karwańska ze Szkoły Podstawowej w Gródku
  • Solistka Aleksandra Wójcik z Centrum Muzycznego „TRYTON” w Tomaszowie Lubelskim
  • Solistka Maja Rębisz z Tomaszowskiego Domu Kultury
  • Solistka Ewa Zwolińska z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
  • Solistka Julia Jadczyszyn z Tomaszowa Lubelskiego
  • Ludowy Zespół Śpiewaczy „ALEKSANDROWIACY” z Aleksandrowa

       Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody finansowe, a wyróżnieni pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe – publikacje książkowe. Fundatorem nagród był Krasnobrodzki Dom Kultury. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w eliminacjach. Laureatom i wyróżnionym gratuluję sukcesów i życzę powodzenia podczas przesłuchań finałowych w Będzinie.

                                                                                                                                  Mariola Czapla – dyrektor KDK

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content