III Orszak Trzech Króli w Krasnobrodzie

    W dniu 6 stycznia 2018 roku ulicami Krasnobrodu przejdą trzej królowie, a wraz z nimi ich orszaki. Będzie to możliwe dzięki współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli, z którą Krasnobrodzki Dom Kultury podpisał umowę dotyczącą organizacji Orszaku Trzech Króli.

    Dziesiąta edycja orszaku, która odbędzie się w roku 2018 organizowana jest pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”.

   Będzie to już trzeci orszak w naszym mieście, ale drugi współorganizowany w fundacją. Organizatorami krasnobrodzkiego orszaku

są: Krasnobrodzki Dom Kultury, Parafia Nawiedzenia NMP oraz Burmistrz Krasnobrodu, a współorganizatorami sąsiednie parafie – Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie i Świętej Opatrzności Bożej w Bondyrzu.

     Kontynuując tradycję rozpoczętą w poprzedniej edycji, mającą na celu poszerzenia kręgu uczestników orszaku, do przygotowania scen na trasie przemarszu zostali zaproszeni mieszkańcy kolejnych miejscowości. W 2018 roku przygotują je mieszkańcy dwóch miejscowości – Majdanu Wielkiego i Dominikanówki oraz Zespół Szkół w Krasnobrodzie.
     Scenariusz orszaku przygotował, tak jak w poprzednich edycjach Paweł Murdzek – nauczyciel polonista z Zespołu Szkół w Krasnobrozie. Trasa orszaku będzie prowadziła tradycyjnie z Placu Siekluckiego w centrum miasta do Sanktuarium Maryjnego.
     Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w tych wielkich plenerowych jasełkach nie tylko mieszkańców miasta i gminy Krasnobród, ale również mieszkańców sąsiednich gmin i innych miejscowości.
     Zachęcamy do przebrania się w stroje związane z Bożym Narodzeniem (m.in. aniołów, pastuszków) lub dowolne stroje w kolorach: zielonym, niebieskim i czerwonym, dzięki którym utworzymy orszaki poszczególnych królów:
– Orszak azjatycki KRÓLA MELCHIORA – kolor zielony
– Orszak afrykański KRÓLA BALTAZARA – kolor niebieski
– Orszak europejski KRÓLA KACPRA – kolor czerwony.
     Uczestnicy orszaku otrzymają: korony, śpiewniki i naklejki przekazane przez Fundację Orszak Trzech Króli.
     Szczegółowy program orszaku przedstawiamy w załączonym plakacie.

 

Możesz również polubić…

Skip to content