26.01.2018 – Noworoczne spotkanie organizacji pozarządowych

DSC 4544Z inicjatywy burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala w dniu 26 stycznia 2018 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie noworoczne z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Krasnobród.
Celem spotkania było podsumowanie działalności tych organizacji w roku 2017 oraz przedstawienie planów na rok 2018, a także integracja ich członków oraz nawiązanie współpracy między nimi.

Burmistrza Krasnobrodu, który ze względów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w spotkaniu, reprezentował jego zastępca Janusz Oś. Po powitaniu wszystkich zebranych zastępca burmistrza przedstawił pokrótce informacje o pracy samorządu oraz o możliwościach pozyskiwania przez organizacje pozarządowe zewnętrznych środków finansowych z różnych programów. Zadeklarował pomoc pracowników urzędu miejskiego w ubieganiu się o te środki i zachęcał do pisania wspólnych projektów przez kilka stowarzyszeń.
Natomiast dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury (autorka niniejszego artykułu) przedstawiała zarys kalendarza imprez planowanych w roku 2018 i zaprosiła do współpracy przy ich realizacji i aktywnego udziału w tych wydarzeniach. Kalendarz będzie wzbogacony o wydarzenia związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Następnie szefowie poszczególnych organizacji uczestniczący w spotkaniu, którzy przyjęli zaproszenie burmistrza opowiedzieli o zrealizowanych przez nich działaniach w roku 2017. Głos zabrali: Sylwester Kłyż – prezes Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego „IGROS”, Marek Olszewski – prezes Krasnobrodzkiego Towarzystwa Wędkarskiego, Agnieszka Adamczuk – prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Naukowego „Do Źródeł”, Jarosław Jabłoński – członek zarządu tego stowarzyszenia, który jako członek zarządu reprezentował Klub Siatkarski „Set”, Katarzyna Nowosad – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość i Nadzieja” w Dominikanówce, Małgorzata Dobrut – prezes Krasnobrodzkiego Stowarzyszenia Turystycznego i Grażyna Popczak – przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia Klub 50 Plus oraz inni członkowie stowarzyszeń biorących udział w spotkaniu.
Spotkanie było okazją do lepszego poznania się i wymiany doświadczeń, przebiegło w miłej świątecznej atmosferze.
Wszyscy obecni potwierdzili potrzebę organizowania takich spotkań. Pozostaje więc mieć nadzieję, że będą kolejne, w których uczestniczyć będą aktywni mieszkańcy naszej gminy.

   Mariola Czapla

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content