Koncert Kolędowo-Jasełkowy

DSC 4596W niedzielę 28 stycznia 2018r. w sali widowiskowej KDK odbył się koncert Kolędowo-Jasełkowy, który swoją tradycją sięga już kilkanaście lat wstecz.
Jak co roku do wspólnego kolędowania zapraszali aktorzy, wokaliści i muzycy działający w domu kultury.
Niedzielny koncert rozpoczęli najmłodsi bywalcy zajęć organizowanych w ramach „Klubu Malucha”- Bawiarenka, którzy

zaprezentowali montaż słowno muzyczny zatytułowany „Moja maleńka miłość”. Dwudziestoosobowa grupa milusińskich ujęła publiczność nie tylko swoim wdziękiem, ale również wielkim zaangażowaniem w przygotowane przez siebie kwestie.

Tuż po nich na scenie pojawiły się starsze wiekiem aktorki z koła teatralnego „Babiniec”, które zaprezentowały „Opowieść wigilijną”, odchodząc tym samym od humorystycznego spojrzenia na święta, do którego od lat przyzwyczaiły swoją publiczność.
W tym miejscu należy dodać, że oprócz grupowego debiutu repertuarowego, miał miejsce debiut jednej z najstarszych stażem członkiń grupy – 16-letniej Gabrieli Szpyry, która napisała scenariusz do wystawionego przedstawienia.
Ponadto wspomniana wyżej scenarzystka wraz z Karoliną Smoluch – również aktorką „Babińca” zadbały o dobór utworów muzycznych towarzyszących inscenizacji.
Całość przedstawienia została przyjęta z wielkim entuzjazmem przez zgromadzoną publiczność, która doceniła trud pracy młodych aktorek i nagrodziła je gromkimi brawami.
Po teatrze nadszedł czas na prezentacje wokalne w wykonaniu dzieci, które rozwijają swoje zdolności pod okiem Anety Krupy – instruktora ds. wokalu.
Tuż po nich “Taniec Śnieżynek” do utworu “Hallelujah” Leonarda Cohena – zatańczyły dziewczynki z Klubu Malucha.
Potem nastąpiła kontynuacja prezentacji wokalnych. Tym razem śpiewały starsze uczestniczki tychże zajęć – Gabrysia Dobek, Gabrysia Szpyra, Weronika Osuch, Martyna, Kukiełka, Alicja Buryło, Kinga Pasieczna, Weronika Roczkowska.
Kolędy i pastorałki wybrzmiały również na instrumentach dętych.
Najpierw za sprawą młodych muzyków – podopiecznych Mateusza Krawca – kapelmistrza Krasnobrodzkiej Orkiestry Dętej, a potem z większą mocą podczas występu samej orkiestry.
Indywidualnie na trąbce zagrały: Kinga Pasieczna, Alicja Buryło i Jagoda Skiba.
Oprócz kolęd i pastorałek w wersji instrumentalnej, wraz z orkiestrą wystąpili soliści: Dominika Radlińska i pan Andrzej Kowalski
Następnie można było wysłuchać młodych gitarzystów uczących się pod kierunkiem Jarosława Monastyrskiego, który towarzyszył swoim „uczniom” na scenie. Ze swoim instruktorem wystąpili: Jakub Piwko, Gabriela Dobek, Klaudia Gancarz, Gabriela Szpyra i Marta Antoniak.
Zupełnie inne brzmienie kolęd i pastorałek można było usłyszeć w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Wójtowianie”, który zaprezentował się po gitarzystach.
Pasja, doświadczenie i profesjonalizm grupy sprawił, że ich występ jak zawsze wzbogacił ten coroczny koncert.
Ostatnim punktem niedzielnego spotkania była prezentacja nowo powstałego Krasnobrodzkiego Chóru Gospel, dla którego był to debiutancki występ.
A trzeba przyznać, że był to debiut bardzo udany!:)
Energia, siła i radość, to czynniki, które oprócz wokalu były gwarantem sukcesu tej dużej, prawie trzydziestoosobowej grupy.

Galeria

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content