Koncert Kolędowo-Jasełkowy

DSC 4596W niedzielę 28 stycznia 2018r. w sali widowiskowej KDK odbył się koncert Kolędowo-Jasełkowy, który swoją tradycją sięga już kilkanaście lat wstecz.
Jak co roku do wspólnego kolędowania zapraszali aktorzy, wokaliści i muzycy działający w domu kultury.
Niedzielny koncert rozpoczęli najmłodsi bywalcy zajęć organizowanych w ramach „Klubu Malucha”- Bawiarenka, którzy

zaprezentowali montaż słowno muzyczny zatytułowany „Moja maleńka miłość”. Dwudziestoosobowa grupa milusińskich ujęła publiczność nie tylko swoim wdziękiem, ale również wielkim zaangażowaniem w przygotowane przez siebie kwestie.

Tuż po nich na scenie pojawiły się starsze wiekiem aktorki z koła teatralnego „Babiniec”, które zaprezentowały „Opowieść wigilijną”, odchodząc tym samym od humorystycznego spojrzenia na święta, do którego od lat przyzwyczaiły swoją publiczność.
W tym miejscu należy dodać, że oprócz grupowego debiutu repertuarowego, miał miejsce debiut jednej z najstarszych stażem członkiń grupy – 16-letniej Gabrieli Szpyry, która napisała scenariusz do wystawionego przedstawienia.
Ponadto wspomniana wyżej scenarzystka wraz z Karoliną Smoluch – również aktorką „Babińca” zadbały o dobór utworów muzycznych towarzyszących inscenizacji.
Całość przedstawienia została przyjęta z wielkim entuzjazmem przez zgromadzoną publiczność, która doceniła trud pracy młodych aktorek i nagrodziła je gromkimi brawami.
Po teatrze nadszedł czas na prezentacje wokalne w wykonaniu dzieci, które rozwijają swoje zdolności pod okiem Anety Krupy – instruktora ds. wokalu.
Tuż po nich „Taniec Śnieżynek” do utworu „Hallelujah” Leonarda Cohena – zatańczyły dziewczynki z Klubu Malucha.
Potem nastąpiła kontynuacja prezentacji wokalnych. Tym razem śpiewały starsze uczestniczki tychże zajęć – Gabrysia Dobek, Gabrysia Szpyra, Weronika Osuch, Martyna, Kukiełka, Alicja Buryło, Kinga Pasieczna, Weronika Roczkowska.
Kolędy i pastorałki wybrzmiały również na instrumentach dętych.
Najpierw za sprawą młodych muzyków – podopiecznych Mateusza Krawca – kapelmistrza Krasnobrodzkiej Orkiestry Dętej, a potem z większą mocą podczas występu samej orkiestry.
Indywidualnie na trąbce zagrały: Kinga Pasieczna, Alicja Buryło i Jagoda Skiba.
Oprócz kolęd i pastorałek w wersji instrumentalnej, wraz z orkiestrą wystąpili soliści: Dominika Radlińska i pan Andrzej Kowalski
Następnie można było wysłuchać młodych gitarzystów uczących się pod kierunkiem Jarosława Monastyrskiego, który towarzyszył swoim „uczniom” na scenie. Ze swoim instruktorem wystąpili: Jakub Piwko, Gabriela Dobek, Klaudia Gancarz, Gabriela Szpyra i Marta Antoniak.
Zupełnie inne brzmienie kolęd i pastorałek można było usłyszeć w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Wójtowianie”, który zaprezentował się po gitarzystach.
Pasja, doświadczenie i profesjonalizm grupy sprawił, że ich występ jak zawsze wzbogacił ten coroczny koncert.
Ostatnim punktem niedzielnego spotkania była prezentacja nowo powstałego Krasnobrodzkiego Chóru Gospel, dla którego był to debiutancki występ.
A trzeba przyznać, że był to debiut bardzo udany!:)
Energia, siła i radość, to czynniki, które oprócz wokalu były gwarantem sukcesu tej dużej, prawie trzydziestoosobowej grupy.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content