28.01-09.02.2018 – „Dobra feryjna zabawa to podstawa” – czyli ferie w Krasnobrodzie

DSC 4956„Dobra feryjna zabawa to podstawa” to hasło przewodnie feryjnych zajęć w naszym mieście, które wspólnie z Domem Kultury organizowała Miejsko –Gminna Biblioteka Publiczna.
To były bardzo interesujące dwa tygodnie, pełne różnorodnych propozycji, zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych.
Mowa oczywiście o przerwie zimowej od zajęć lekcyjnych.

Ferie – to słowo kojarzy się nam nie tylko z błogim nicnierobieniem, leniuchowaniem na maksa, spaniem do południa ale także z możliwością poświęcenia czasu na przyjemności, realizację zainteresowań i pasji oraz na integracji.
Tegoroczne ferie już za nami , ale warto powspominać i przypomnieć jak one minęły.
Z przygotowanej oferty mogli skorzystać nie tylko młodzi mieszkańcy naszej gminy ale również chętne dzieci wypoczywające w naszym mieście.
Bazując na doświadczeniu z lat poprzednich spotkania były tak przygotowane, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Starano się, by były to dwa różne tematycznie bloki aktywizujące, które umożliwiały wybór zgodny z indywidualnymi zainteresowaniami i pasjami.
Były kukurydziane budowle – czyli wszystko co można zrobić z chrupek kukurydzianych i proszę wierzyć, można zrobić bardzo wiele – wystarczyło tylko trochę chęci i wyobraźnia. Zajęcia plastyczne, podczas których można było przenieść się do bajkowej krainy, ocieplać zimę na tęczowo oraz wykonać trójwymiarowy obrazek dla bliskiej osoby.
Miłośnicy rymowanek, wymyślanek i kalamburów mieli okazję do zabawy słowem, podczas zajęć przygotowanych w tym właśnie temacie.
Jako, że przerwa zimowa w naszym województwie była w karnawale, nie mogło obyć się bez balu karnawałowego, podczas, którego wszyscy doskonale się bawili.
Stałym punktem feryjnych spotkań, już od kilkunastu lat jest szachowsko – czyli szachy dla każdego, oraz XII Feryjny Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury.
Niespodzianką dla krasnobrodzkich feriowiczów były zajęcia przeprowadzone z miłymi i bardzo sympatycznymi paniami z Nadleśnictwa Zwierzyniec – Izabelą Bełz i Moniką Tokarzewską.
„Warsztaty z tropienia zwierząt i nie tylko”, to zajęcia, które bardzo podobały się wszystkim uczestnikom. Podczas tego spotkania była okazja do przyswojenia wielu nowych wiadomości ale również do aktywnego podzielenia się swoja wiedzą i do wspólnej zabawy.

Galeria – Bal karnawałowy

Galeria – zajęcia z Nadleśnictwem Zwierzyniec

Galeria – Feryjny Turniej Szachowy

Galeria – zajęcia kreatywne

Galeria – zajęcia w bibliotece

Możesz również polubić…

Skip to content