Wyniki XII Feryjnego Turnieju o Puchar Dyrektora KDK

DSC 5566    Reprezentanci Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa i Krasnobrodu zostali zwycięzcami tegorocznego Feryjnego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury. W zawodach, które odbyły się w piątek 9 lutego, wzięło udział ponad 30 szachistek i szachistów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych – dziewcząt i chłopców.

Spośród chłopców w wieku do 10 lat najlepiej spisał się Szymon Skorupski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu. Drugie miejsce zajął Szymon Łagowski reprezentujący UKS GIM „Dwójkę” Tomaszów Lubelski, a trzeci był Igor Gwiazdowski z SP 3 także w Tomaszowie Lubelskim. Rywalizację dziewczynek wygrała Zuzanna Walentyn z „Dwójki” Tomaszów Lubelski przed klubową koleżanką Moniką Mandziuk i Gabrielą Gorzkiewicz z SP 2 w Zamościu. W turnieju chłopców do 14 lat najlepszy okazał się Łukasz Pomaniec z SP Krasnobród, przed Wiktorem Kiełbińskim z SP 6 Zamość i Wojciechem Karwanem z Józefowa. Wśród dziewcząt turniej wygrała Karolina Niedorys z „Dwójki” Tomaszów Lubelski, która wyprzedziła reprezentująca ten sam klub Wiktorię Berbecką i Anastazję Kurantowicz z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. W najstarszej kategorii wiekowej chłopców do 18 lat zwycięzcą został Kamil Cisek z „Dwójki” Tomaszów Lubelski, na drugiej pozycji zawody ukończył Dominik Pańko reprezentujący UKS „Lidera” Zamość, a trzecie miejsce zajął Dominik Tyrka z Gimnazjum w Krasnobrodzie. Puchar dla szachistek w tej samej kategorii przypadł Gabrieli Niedorys z „Dwójki” Tomaszów Lubelski, która była jedyną zawodniczką w tej grupie.

Puchary i nagrody dla najlepszych uczestników zawodów wręczali sędzia główny Ryszard Probola i dyrektor KDK Mariola Czapla. Piątkowy turniej zakończył tegoroczne ferie w domu kultury. Przez minione dwa tygodnie placówka organizowała też m.in. zajęcia plastyczne, zabawy słowem, bal karnawałowy i warsztaty z tropienia zwierząt, przygotowane we współpracy z Nadleśnictwem Zwierzyniec.