Program obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Krasnobród

2. 1918 2018    W roku 2018 obchodzimy wyjątkową rocznicę 100 lat od odzyskania niepodległości przez Polskę. Cały kraj przygotowuję się do tego wydarzenia, którego kulminacją będzie data 11 listopada 2018 roku. Opracowywane są programy obchodów ogólnopolskich, regionalnych, ale także większość lokalnych społeczności chce włączyć się do tego wielkiego świętowania.

     Wśród nich jest również Krasnobród. Pierwsze spotkanie organizacyjne osób chętnych do współpracy przy przygotowaniach do tego wielkiego narodowego święta zorganizowane z inicjatywy burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala odbyło się w dniu 28 grudnia 2017 roku.
     Celem spotkania było rozpoczęcie przygotowań do tego wielkiego narodowego święta. Jak poinformował Burmistrz podczas spotkania, zależy nam na tym, aby do uczczenia tej ważnej dla nas Polaków rocznicy dobrze się przygotować i zachęcić jak największą liczbę mieszkańców miasta i gminy Krasnobród do wspólnego radosnego świętowania w dniu 11 listopada 2018 roku. Stąd też uroczystości związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości będą trwały cały rok.
     Osoby biorące udział w tym spotkaniu utworzyły Komitet organizacyjny obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w gminie Krasnobród, którego zadaniem jest ustalenie program obchodów oraz udział w jego realizacji.
     Komitet tworzą: Kazimierz Misztal, Janusz Oś, Kazimierz Gęśla, ks. Eugeniusz Derdziuk, Bernadeta Borek, Roland Wyrostkiewicz, Piotr Sachajko, Monika Żur, Elżbieta Działa, Krystyna Czapla, Małgorzata Kawałek, Elżbieta Zub, Marzena Mazurek, Mariola Kawecka i Mariola Czapla. Forma przystąpienia do komitetu jest otwarta – zapraszamy kolejne osoby chętne do współpracy.
     Efektem pracy Komitetu jest program wydarzeń z opracowanym harmonogramem zadań zaplanowanych w ramach gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, który prezentujemy poniżej.
     Są w nim zawarte wydarzenia o różnym charakterze: patriotycznym, religijnym, kulturalnym, edukacyjnym i rekreacyjno-sportowym. Program nie jest dokumentem zamkniętym, może być wzbogacany o kolejne wydarzenia. Czekamy na ciekawe pomysły i inicjatywy, które można zgłaszać do Krasnobrodzkiego Domu Kultury.
     Komitet zdecydował też o ogłoszeniu konkursu na logo – znak graficzny, który będzie wykorzystywany jako promocyjny znak identyfikacyjny zadań realizowanych w ramach opracowanego programu obchodów.
     Planowana jest również promocja w Internecie, m. in. na stronie www.krasnobrod.pl będzie utworzona zakładka z programem obchodów. Oprócz niego będą tam umieszczane szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach, plakaty, zaproszenia, relacje, zdjęcia oraz programy obchodów 100-lecia niepodległości przygotowane przez inne podmioty, m. in. szkoły, bibliotekę.
     Oprócz wydarzeń ujętych w programie Komitet planuje również upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości np. w postaci tablicy pamiątkowej lub innej trwałej formy upamiętnienia tego wydarzenia.
     O szczegółach pracy komitetu oraz realizowanych zadaniach będziemy na bieżąco informowali.

Mariola Czapla

 Program obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Krasnobród

Możesz również polubić…

Skip to content