Śpiewający Słowik -Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – ELIMINACJE POWIATU ZAMOJSKIEGO

DSC 8382Młode wokalistki z Nielisza i Zamościa zostały najwyżej ocenione przez jury eliminacji powiatowych Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik” w Krasnobrodzie. Podczas przesłuchań, które odbyły się w miejscowym domu kultury w środę 9 maja, o nominacje walczyło 19 wykonawców.Najlepiej wypadły Martyna Gil z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu oraz Amelia Kłos i Adriana Różańska z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu. Martyna Gil ujęła jurorów wykonaniem utworu „Polska Madonna”, Amelia Kłos zaśpiewała „Czarną kicię”, a Adriana Różańska – piosenkę „O niebo lepiej”.

Cała trójka będzie reprezentować powiat zamojski w finale wojewódzkim tegorocznego konkursu, który odbędzie się 23 i 24 maja w Rykach. Jury eliminacji powiatowych przyznało również dwie nagrody i trzy wyróżnienia. W pierwszej grupie znalazły się Emilia Stefańska z GOK w Nieliszu i Karolina Szeremeta z MDK w Zamościu. Natomiast wyróżnienia otrzymały Aleksandra Bartoszczyk i Oliwia Krawczyk z GOK w Nieliszu oraz Dominika Radlińska z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. Kandydatów do przesłuchań wojewódzkich oceniali Kornelia Niedbał i Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Wszyscy uczestnicy odebrali dyplomy, laureaci – nagrody rzeczowe, a nominowani także specjalne statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu, a honorowym patronem eliminacji był starosta zamojski.

                                                                                     ias24

Poniżej przedstawiamy protokół z przesłuchań.

PROTOKÓŁ
z przesłuchań uczestników Eliminacji Powiatu Zamojskiego Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” pod honorowym patronatem Starosty Zamojskiego Henryka Mateja
Krasnobród, dnia 09.05.2018r.

Komisja Konkursowa w składzie:
Pan Andrzej Sar – muzyk, główny instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie
Pani dr Kornelia Niedbał – muzykolog i muzyk, młodszy instruktor ds. Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie

po przesłuchaniu 19 wykonawców zgłoszonych do konkursu w 4 kategoriach wiekowych wyłoniła laureatów Eliminacji Powiatowych Powiatu Zamojskiego, którymi zostali:
– Amelia Kłos – Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu (kat. I)
– Martyna Gil – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu (kat. II)
– Adriana Różańska – Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu (kat. IV)
Laureaci otrzymują nominacje do reprezentowania Powiatu Zamojskiego podczas Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, który odbędzie się w dniach 23-24 maja 2018r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach.
Jury przyznają również 2 nagrody, które otrzymują:
– Emilia Stefańska – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu (kat. II)
– Karolina Szeremeta – Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu (kat. III)
oraz
wyróżnienia, które otrzymały:
1. Aleksandra Bartoszczyk – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu (kat. II)
2. Oliwia Krawczyk – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu (kat. III)
3. Dominika Radlińska – Zespół Szkół w Krasnobrodzie (kat. III)

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i statuetki, nagrodzeni – nagrody rzeczowe, a wyróżnieni i pozostali uczestnicy Eliminacji Powiatowych pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród i statuetek jest Starostwo Powiatowe w Zamościu.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content