Wyjazd na przedstawienie do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

DSC 8549W odpowiedzi na zaproszenie organizatorów 50. Jubileuszowych Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy odbywających się w dniach 16-20 maja w Lublinie , 20 maja 2018 r. 16 osobowa grupa dzieci i młodzieży, składająca się głównie z uczestników zajęć prowadzonych w KDK, wraz z opiekunami udała się do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na spektakl pt. „Pochowajcie mnie pod podłogą”.

Ten niepowtarzalny spektakl – pokaz studentów czwartego roku specjalizacji „Artysta teatru lalek” Nowosybirskiego Państwowego Instytutu Teatralnego miał miejsce w sali operowej CSK. Spektakl został przygotowany na podstawie scenariusza współczesnego rosyjskiego pisarza Pawła Sarajewa i opowiadał o skomplikowanej relacji między Babcią, Matką i Saszeńką – gdzie babcia, w walce o prawo posiadania wnuka, poniża matkę i dziecko, systematycznie przytłaczając ich wolność. Mimo, że spektakl odgrywany był w języku rosyjskim, to sugestywna gra aktorów jak i poruszanych przez nich wielkich kukieł oraz duży stopień uogólnień, właściwy dla teatru lalek, pozwolił zamienić historię Saszeńki na serię wzajemnych znaków, symboli i metafor co pozwoliło zrozumieć przekaz tego niezwykłego przedstawienia, że w każdym człowieku jest Dziecko, które obrażają i jest Zły Dorosły, który czasem nie może panować nad swoimi emocjami.
Spotkaniom Lalkarzy towarzyszyło wiele atrakcji m.in. spotkania z wybitnymi artystami, wystawy scenografii i kostiumów oraz różnego rodzaju targi. W czasie naszego pobytu w Lublinie na placu przed CSK odbywały się Targi Turystyki połączone z różnymi atrakcjami dla dzieci. Mogliśmy m.in. zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną regionu, spróbować regionalnych dań, sprawdzić swoich umiejętności w jeździe na wrotkach, czy wyrabianiu kwiatów z masy solnej, wziąć udział w konkursie pierwszej pomocy, obejrzeć występy odbywające się na scenie, a najmłodsi z naszej grupy skorzystali z usług pań malujących twarze.
Przed spektaklem znaleźliśmy jeszcze czas aby udać się na 5 poziom budynku CSK aby zobaczyć znajdujące się tam ogrody, a ze „szklanych tarasów” obejrzeć panoramę miasta.
Udział w tym wydarzeniu był bezpłatny – bilety zapewnili nam organizatorzy Spotkań Lalkarzy – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie Artur Sępoch i Piotr Franaszek – Dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a transport burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal – za co serdecznie dziękujemy.

MM

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content