Koncert dla Rodziców

DSC 8930Drodzy Rodzice!
Dziękujemy Wam za to, że jesteście przy nas w słoneczne i deszczowe dni,
że jesteście blisko…
Dziękujemy za Wasze wartościowe rady.
Za to, że wiecie kiedy poprzeć nas, kiedy odwieść od złego,
a kiedy pobudzić do działania we właściwym kierunku…
Dziękujemy za miłość, czułość, opiekę i zrozumienie,
za ciepło i oparcie.
Za dobroć, mądrość i tolerancję, której nas uczycie …
Przy Was zawsze czujemy się szczęśliwi, wyjątkowi i kochani…

Takimi słowami w niedzielne popołudnie 17 czerwca 2018 roku rozpoczął się w Krasnobrodzkim Domu Kultury coroczny Koncert dla Rodziców.
Dla najbliższych sercu osób wystąpiły dzieci i młodzież z kół zainteresowań działających w Krasnobrodzkim Domu Kultury oraz wykonawcy z miasta i gminy Krasnobród, świętując w ten sposób majowy Dzień Matki i zbliżające się święto Ojca.

Występy rozpoczęli uczestnicy zajęć w Klubie Malucha „Bawiarenka” prezentacją taneczną „TocaToca”.
Następnie można było obejrzeć montaż słowno – muzyczny wzbogacony w elementy taneczne w wykonaniu uczniów kl. II ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Wielkim. Program został przygotowany przez panią Mariolę Czekirdę.
Potem ze swoją pierwszą propozycją wystąpiła grupa teatralna „Babiniec”. Była to humorystyczna bajka o „Królewnie, która poszła do poprawczaka”.
W późniejszej części koncertu publiczność obejrzała jeszcze dwie etiudy teatralne w wykonaniu młodych aktorek – „Dziewczynkę z zapałkami” oraz „Czerwonego Kapturka”. Wszystkie prezentacje różniły się od oryginalnych wersji utworów przez co ich przebieg
i zakończenie nie był oczywisty.
Po występach teatralnych scenę opanowały dzieci uczęszczające na zajęcia Zumby.
Zrobiło się wesoło i energicznie. Mali zumbowicze wraz ze swą instruktorką, zawsze uśmiechniętą panią Beatą Kulczyńską skradli serca widowni, która nagrodziła występ gromkimi brawami.
Podczas koncertu nie mogło także zabraknąć pięknych piosenek dedykowanych rodzicom. Dla mam i tatusiów zaśpiewały: Julia Dobek ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach i Marianna Sachajko reprezentująca Zespół Szkół w Krasnobrodzie.
Po występach wokalnych były prezentacje muzyczne na instrumentach dętych. Swoich uczniów zapowiadał instruktor tychże zajęć i kapelmistrz Krasnobrodzkiej Orkiestry Dętej – Mateusz Krawiec. Dla zgromadzonej publiczności zagrali: Jagoda Skiba, Alicja Buryło, Norbert Buryło, Kinga Pasieczna Bartosz Smoluch.
Ostatnim punktem niedzielnego koncertu był dynamiczny i bardzo widowiskowy pokaz tańca nowoczesnego przygotowany przez grupę „Step Dance”, która działa pod kierunkiem Anety Lechowicz- instruktora tańca. Podczas pokazu zespół zaprezentował hiphop i showdance w duecie, układach solowych oraz formacji.
Niewątpliwą niespodzianką dla wszystkich Rodziców, którzy wzięli udział w przygotowanym dla nich spotkaniu były piękne kwiatki wykonane na zajęciach plastycznych prowadzonych w Krasnobrodzkim Domu Kultury.
Koncert za nami, tym, którzy mogli go obejrzeć serdecznie dziękujemy a wszystkim Rodzicom, życzymy dużo miłości i radości od swych pociech.
Dzieciom zaś, tego, by na co dzień pamiętały, że „Rodzice są bez wątpienia najbardziej istotnymi osobami w naszym życiu. To oni uczą nas zasad postępowania i życiowych postaw. Mają również główny udział w rozwoju naszego charakteru”.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content