Relacja z Pikniku Rybackiego w Krasnobrodzie

DSC 9545Zawody wędkarskie, pokazy i konkursy z rybami w roli głównej, a wieczorem ognisko i koncert złożyły się na Piknik Rybacki, który odbył się w sobotę 30 czerwca w Krasnobrodzie. Impreza na wyspie nad miejscowym zalewem zgromadziła liczne grono miłośników wędkowania i kulinariów, nie tylko z Krasnobrodu i najbliższych okolic. Rybackie święto rozpoczęły zawody spławikowe, w których prym wiodła miejscowa rodzina Gradziuków.

W młodszej kategorii do lat 15 najlepiej spisał się Miłosz Gradziuk, drugi był Emil Gradziuk, a trzecie miejsce zajął Maciej Goś. Spośród dorosłych wędkarzy zawody wygrał Tadeusz Gradziuk, a na kolejnych pozycjach uplasowali się – Marian Oszmaniec i Marek Olszewski.

Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Rybacką Lokalną Grupę Działania „Roztocze”, które wręczali Renata Kaszewska-Mika z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Dariusz Surma z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i dyrektor biura RLGD w Narolu Eliza Obirek.
Podczas sobotniego pikniku oprócz wędkarzy swoimi umiejętnościami kulinarnymi popisywali się członkowie stowarzyszeń i grup nieformalnych oraz miejscowi restauratorzy. W pierwszym konkursie potraw rybnych z grilla jury najlepiej oceniło „karpia po krasnobrodzku grillowanego w liściu chrzanu”, przyrządzonego przez Stowarzyszenie „Klub 50+” z Krasnobrodu. Na drugą nagrodę zasłużyło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miejscowości Zielone i Okolic „Ach Zielone” za „ach rybę”, trzecią zdobyła Krasnobrodzka Spółdzielnia Socjalna „Źródło” za „rybę ze źródła”, natomiast czwartą – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miejscowości Stara Huta i Okolic „Zielona Knieja” za „rybę po domowemu”.
W konkursie restauratorów i właścicieli ośrodków wypoczynkowych „Krasnobrodzkie rybne smaki” jury oceniło 13 potraw, zgłoszonych przez 6 podmiotów. Wygrała „Szwagrówka” z Krasnobrodu z „faworkami’ z karpia”, drugie miejsce zajął Zajazd „Kalinka” z Kaczórek z „karpiem pieczonym na kurkach z sosem pieprzowo-cytrynowym”, a trzecie – Bar „U Puszka” z Krasnobrodu z „szaszłykami rybnymi”. Laureaci otrzymali nagrody finansowe od Krasnobrodzkiego Domu Kultury.
Uczestnicy imprezy mogli skosztować nie tylko dań, zgłoszonych w konkursach, ale także wielu innych smakołyków oferowanych na stoiskach wystawców, a także obejrzeć pokazy, na przykład gotowania zupy rybnej i filetowania ryb. Te ostatnie przygotowały Anna Kuśmierczak i Halina Hurkała z Karczmy Rybnej „Karpiówka” z Bełżca, a oprócz nich swoimi wiktuałami kusiły m.in. stowarzyszenie „Ach Zielone”, Restauracja „Pstrąg Roztoczański” z Bondyrza, Gospodarstwo Rybackie Zarząd Dóbr Smolin z Rudy Różanieckiej i producenci nalewek z Narola.
Swoją ofertę prezentowała również niedawno powstała Spółdzielnia Socjalna „Źródło” z Krasnobrodu, zajmująca się wykonywaniem m.in. usług porządkowych, zamojski oddział KRUS, koronkarka Alina Wacko i garncarz Mirosław Lipski, który na żywo prowadził warsztaty dla zainteresowanych.
Sobotnią zabawę dopełniła seria konkursów rodzinnych, a zakończył koncert country w wykonaniu zespołu „Ściana W” z Tomaszowa Lubelskiego i ognisko integracyjne.
Impreza była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

ias24

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content