Wyjazd dzieci i młodzieży z Krasnobrodu na Lato w Spotkaniach Kultur

DSC 9571W środę 4 lipca 2018r. kolejny raz dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia prowadzone w KDK i udzielająca się na rzecz naszej instytucji, wraz z opiekunami udała się do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Tym razem była to 45 osobowa grupa, która miała okazję obejrzeć spektakl pt. „Proszę Słonia” oraz wysłuchać koncertu „Bajkowo i filmowo”.
Po przyjeździe do Lublina i załatwieniu wszystkich formalności związanych z naszym uczestnictwem w wymienionych wydarzeniach, mieliśmy jeszcze czas na obejrzenie ogrodów na dachu, panoramy Lublina i zabawy na placu przy CSK.

Następnie udaliśmy się do sali operowej, gdzie o godz. 12 nastąpiło oficjalne powitanie przybyłych przez Krzysztofa Grabczuka – Wicemarszałka Województwa Lubelskiego i Piotra Franaszka – Dyrektora CSK, po którym aktorzy Teatru Ch.H. Andersena przenieśli nas w świat bajki „Proszę Słonia” Ludwika Jerzego Kerna .
Bajka ta, to dla starszych powrót do dzieciństwa, zarówno jeśli chodzi o ulubioną lekturę, jak i wspomnienie starych „Dobranocek”, a dla młodszych możliwość poznania historii Pinia – chłopca, który „nie umiał” urosnąć i porcelanowego słonia Dominika, który rósł ponad miarę i jeszcze dziwnym sposobem „umiał” mówić i się poruszać.
Przedstawienie bardzo się podobało czego dowodem były gromkie brawa.
Ale to nie koniec, artystycznych wydarzeń, po krótkiej przerwie rozpoczął się koncert „Bajkowo i filmowo”, zabierając nas w muzyczną podróż po świecie bajek, baśni i krainy marzeń.
W tej części, za sprawą muzyków smyczkowego „Innego Kwartetu” mogliśmy wysłuchać melodii z takich filmów jak: Kraina Lodu, Harry Potter, Scheherezada, Piraci z Karaibów, Alladyn, Tarzan, Pocahontas, Dzwonnik z Notre Dame, Król Lew, Piękna i Bestia, Mój Brat Niedźwiedź, Madagaskar, a soliści: Małgorzata Rapa i Jakub Gąska przypomnieli nam m.in. piosenki: Puszek okruszek, Zakazany owoc, Wszystkie dzieci nasze są.
Oba wydarzenia odbyły się w ramach Lato w Spotkaniach Kultur, udział w nich był bezpłatny – bilety zapewnił Zarząd Województwa Lubelskiego oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a transport burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal i Krasnobrodzki Dom Kultury

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content