Gala Operetkowa „Trzech Tenorów i Ona Jedna” czyli „Lato w Spotkaniach Kultur” dla dorosłych

20180706 182221Akcja „Lato w Spotkaniach Kultur”

Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Wicemarszałek
Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk i Dyrektor Centrum Spotkania Kultury w Lublinie Piotr Franaszek byli organizatorami Akcji „Lato w Spotkaniach Kultur”, w ramach której ufundowali bilety na wydarzenia artystyczne w CSK skierowane do dwóch grup odbiorców – dzieci oraz osób dorosłych z terenu województwa lubelskiego.
Dzięki tej inicjatywie prawie 100 mieszkańców miasta i gminy Krasnobród (45 dzieci wraz z opiekunami oraz 49 osób dorosłych) skorzystało z atrakcyjnej oferty kulturalnej oferowanej w ramach tej akcji.

Gala Operetkowa „Trzech Tenorów i Ona Jedna” czyli „Lato w Spotkaniach Kultur” dla dorosłych

W piątkowe popołudnie 6 lipca 2018 roku, prawie 50¬osobowa reprezentacja zaangażowanych w życie społeczne mieszkańców miasta i gminy Krasnobród, tj. członków zespołów działających w KDK i stowarzyszeń z terenu miasta i gminy
Krasnobród oraz pracowników KDK wyjechała do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie aby wziąć udział w akcji „Lato w Spotkaniach Kultur”. W ramach tej akcji dla osób dorosłych inicjatorzy i twórcy tej akcji zorganizowali galę operetkową pod nazwą ,,Trzech Tenorów i Ona Jedna” ¬ wyjątkowe wydarzenie muzyczne dedykowane nie tylko fanom muzyki klasycznej. Zanim jednak rozpoczęła się uczta muzyczna uczestnicy wyjazdu mieli możliwość krótkiego zwiedzania budynku. Można było m. in. udać się na tarasy widokowe znajdujące się na najwyższych poziomach obiektu CSK i zobaczyć ogrody i pasiekę znajdujące się na dachach. Potem zajęliśmy miejsca w pięknej i profesjonalnej Sali Operowej na prawie 1000 miejsc. Przed rozpoczęciem koncertu wszystkich zebranych powitał Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk. Koncert prowadził pełen profesjonalizmu Paweł Wagner ¬ mistrz konferansjerki. W roli solistów wystąpili fantastyczni, obdarzeni wspaniałymi głosami, utytułowani śpiewacy operowych scen Polski, koncertujący w kraju i za granicą ¬ Kamila Magdalena Lendzion (sopran), Mirosław Niewiadomski (tenor), Oskar Jasiński (tenor), Kordian Kacperski (tenor).
W programie koncertu nie zabrakło najsłynniejszych arii operetkowych z „Wesołej Wdówki”, „Barona Cygańskiego” i „Hrabiny Marici” oraz pieśni neapolitańskich. Oprócz największych przebojów muzyki klasycznej podczas koncertu prezentowane były również znane i lubiane utwory takie jak: „Brunetki Blondynki”, „Graj Cyganie”, „Przetańczyć całą noc”, czy też niezapomniany duet „Usta milczą dusza śpiewa” oraz największe przeboje Elvisa Presleya. Artyści mieli bardzo dobry kontakt z publicznością, którą chętnie zapraszali do wspólnego wykonywania niektórych utworów. Koncert dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Mariola Czapla

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content