XV Otwarty Turniej Szachowy „Krasnobrodzka Wieża”

XV TurniejOtwarty Turnieje Szachowy „Krasnobrodzka Wieża” cieszy się niesłabnącą popularnością. W organizowanych po raz piętnasty zawodach, które odbyły się w niedzielę 5 sierpnia, rywalizowało prawie 70 zawodniczek i zawodników.

Byli w tej grupie szachiści z różnych części kraju, m.in. z Grodziska Mazowieckiego, Jastrzębia Zdroju, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Ożarowa, Lublina czy Katowic.

W kategorii open zwyciężył Marcin Molenda z UKS „Pionier” Jastrzębie Zdrój, przed Kamilem Ciskiem z UKS „GIM Dwójka” Tomaszów Lubelski i Jerzym Strzałką, reprezentującym BCK Biłgoraj.
Spośród szachistów w wieku do 14 lat najlepsza okazała się Izabela Tokarz z Klubu Szachowego „Gambit” Przeworsk, drugi był Paweł Gromek z UKS „GIM Dwójka” Tomaszów Lubelski, a trzecie miejsce zajęła reprezentująca ten sam klub Aleksandra Gromek.
Wśród zawodników w wieku do 18 lat wygrał Kamil Cisek, przed Konradem Muchą z UKS SP 1 Leżajsk i Rafałem Bojczewskim z LKSz Lublin.
Tegoroczny Turniej „Krasnobrodzka Wieża” był jednym z elementów obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Możesz również polubić…

Skip to content