Zaproszenie na XII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”

plakat Festiwal PAAA 2018Serdecznie zapraszamy do Krasnobrodu na XII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”, który organizowany jest pod patronatem Burmistrza naszego miasta w dniach 18-24 sierpnia 2018r.
Organizatorami Festiwalu są: Krasnobrodzki Dom Kultury i Fundacja Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „Divertimento” z Warszawy, zaś współorganizatorami Burmistrz Krasnobrodu oraz krasnobrodzkie parafie – Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Zesłania Ducha Świętego.

Festiwal to wydarzenie, które ma na celu popularyzację muzyki organowej i kameralnej w małych środowiskach lokalnych. Ponadto jest to także oferta kulturalna dla mieszkańców naszego regionu i turystów, tak licznie odwiedzających w tym czasie Krasnobród i Lubelszczyznę.
Festiwal rozpocznie się w niedzielę 19 sierpnia w krasnobrodzkim sanktuarium koncertem inauguracyjnym, w którym wystąpią: Mateusz Goniowski (organy) – laureat I Nagrody X Ogólnopolskiego Konkursu Organowego Krasnobród 2017, Janusz Raczyński (gitara), Krzysztof Ostrowski (organy).
Kolejne koncerty festiwalowe to: 20 sierpnia w Kościele Zesłania Ducha Świętego – Grzegorz Tomaszewski (cytra), 21 sierpnia w KDK – „Humor w Niepodległej” – Ewa Domańska, Bogumiła Bajor, Piotr Bajor, 22 sierpnia KDK – Paweł Zielak (saksofon), Krzysztof Ostrowski (klawisze), Paweł Zwierzyńki-Pióro (kontrabas), Michał Szeligowski (perkusja), Krasnobrodzka Orkiestra Dęta, 23 sierpnia odbędzie się koncert nadzwyczajny – Jadwiga Kowalska (organy).
W ramach festiwalu, w dniu 23 sierpnia w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie odbędzie się też XI Ogólnopolski Konkurs Organowy.
Tradycyjnie w programie festiwalu odbędą się w dniach 18 – 24 sierpnia XXI Warsztaty Muzyczne połączone z kursem interpretacji muzyki solowej i kameralnej, których wykładowcami będą: Anna Piechura-Gabryś (harfa), Anna Rzymyszkiewicz (skrzypce), Janusz Raczyński (gitara) i Paweł Zielak (saksofon, improwizacja jazzowa) oraz w dniu 22 sierpnia – Kurs Interpretacji Muzyki Organowej prowadzony przez Jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, którymi są: prof. UMFC dr hab. Jarosław Wróblewski, prof. dr hab. Andrzej Białko i dr hab. Jadwiga Kowalska.
Festiwal kończy się w piątek 24 sierpnia. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta dziękczynna, a po niej o godz. 19.00 rozpocznie się koncert Laureatów XI Ogólnopolskiego Konkursu Organowego i Orkiestry Festiwalowej oraz koncert „Niepodległa” w wykonaniu Zespołu „Przyjaciele” w składzie: Mariusz Matera (śpiew), Bogdan Depta (akordeon piano śpiew), Krzysztof Kostrubiec (skrzypce), Mariusz Narolski (klarnet), Marian Skiba (kontrabas).
Szczegóły programu podane są na plakatach.

 

Serdecznie zapraszamy.
Organizatorzy

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wstęp wolny.

Może Ci się również spodoba

Skip to content