XII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra”- koncert w Krasnobrodzkim Domu Kultury

17Kolejnym wydarzeniem XII Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Per Artem ad Astra” był koncert, który składał się z dwóch części.
W pierwszej wystąpiła Krasnobrodzka Orkiestra Dęta, która wraz z młodymi muzykami z Warszawy: Krzysztofem Ostrowskim – klawisze, Michałem Szelogowskim – perkusja, Pawłem Zwierzyńskim-Pióro – kontrabas oraz Pawłem Zielakiem – saksofon, zaprezentowała program przygotowany podczas warsztatów muzycznych prowadzonych pod kierunkiem tego wybitnego saksofonisty i pedagoga.
W ich wykonaniu usłyszeliśmy kilka szlagierów światowej muzyki rozrywkowej i filmowej. Koncert poprowadził Paweł Zielak oprawiając go lekkim komentarzem.
To było niecodzienne wydarzenie szczególne dla Krasnobrodzian, którzy mieli okazję usłyszeć swoją orkiestrę w zupełnie innym wydaniu – w klimatach jazzowych, z solówkami w wykonaniu wybranych muzyków.
W drugiej część koncertu wystąpił kwartet jazzowy składający się z wspomnianych już wcześniej młodych muzyków z Warszawy, którzy zagrali wraz z pedagogiem Pawłem Zielakiem prezentując program muzyczny specjalnie przygotowany na krasnobrodzki koncert.
Zarówno pierwsza, jak i druga część koncertu zostały ciepło przyjęte przez publiczność, która nagrodziła muzyków gromkimi brawami.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content