Radio WNET w Krasnobrodzie

DSC 419811 września 2018 roku Krasnobrodzki Dom Kultury na trzy godziny stał się siedzibą Radia WNET – interaktywnego multimedialnego portalu społecznościowego i radia internetowego, które zagościło w Krasnobrodzie w 57 dniu swojej podróży „Wracamy do źródeł” – w ramach akcji 100 miejsc na 100 lecie Niepodległości

Radio Wnet powstało z myślą o stworzeniu mediów prawdziwie publicznych. Radio Wnet to inicjatywa Krzysztofa Skowrońskiego i ludzi od lat związanych z mediami Grzegorza Wasowskiego, Moniki Wasowskiej, Jerzego Jachowicza, Katarzyna Adamiak – Sroczyńskiej i Wojciecha Cejrowskiego, osób których ścieżki spotkały się w radiowej Trójce. Z tego spotkania wyrósł pomysł na całkiem nową jakość. Radio Wnet to idea, to pomysł na to co z pozoru jest sprzecznością! To idea połączenia prawdziwego doświadczenia z młodzieńczą pomysłowością, bo Radio Wnet to profesjonalne medium, które jest otwarte na początkujących!

To miejsce, gdzie publikować może każdy! Wirtualne bo dostępne za pomocą , ale i realne, prawdziwe – radiowo – studyjne . Radio Wnet łączy ulotność słowa żywego z trwaniem tego co wypowiedziane – Wnet to radio, którego głos nie milknie. Trwa w portalu i zapisuje swoją historię na stałe. To wyjątkowe radio i prawdziwie wyjątkowy portal.
To szansa dla myślących bo każda myśl, głęboka, oryginalna, ciekawa czy po prostu zabawna znajdzie tu swoje miejsce i zyska uznanie! Warto być w Portalu, warto być w radiu, warto być – Wnet!
Audycję prowadził Tomasz Wybranowski – dziennikarz prasowy i radiowy, krytyk i publicysta, poeta i literat, który wraz z Jaśminą Nowak są wydawcami. Jego poranną ekipę tworzyli także: Karol Smyk (realizator) oraz Konrad Tomaszewski (wydawca techniczny).
Natomiast gośćmi Poranka WNET byli Krasnobrodzianie, bądź osoby związane z naszym miastem, które z wielkim zaangażowaniem i pasją opowiadały o jego urokach historii i ludziach mających wpływ na bogatą historię oraz teraźniejszy charakter naszej Małej Ojczyzny.
Głos zabrali:
Adam Kałuża –nauczyciel, historyk, przewodnik po Roztoczu, jako pierwszy opowiadał o historii Krasnobrodu, kulcie maryjnym i wydarzeniach, które miały wpływ na rozwój naszego miasta oraz o miejscach, które związane są z historią Polski, oraz o tych najczęściej odwiedzanych przez turystów.
Krzysztof Czapla – Krasnobrodzianin, uczestnik XXXI Biegu Pamięci Dzieci Zamojszczyzny, mówił o swojej pasji jaką jest bieganie, ale również o tym jak ważne jest branie udział w wydarzeniach, które upamiętniają walkę o niepodległość. Jego udział w tym sportowym wydarzeniu, to nie tylko sprawdzian swoich możliwości ale również hołd złożony poległym.
Natomiast Kazimierz Misztal – burmistrz Krasnobrodu – jednoznacznie stwierdził, że jest dumny z tego, że mieszka w Krasnobrodzie, tu się urodził, dorastał i został. Teraz jako gospodarz miasta, stara się o to, by żyło się w nim dobrze i cieszy się z każdego kroku prowadzącego do lepszej przyszłości. W tym miejscu burmistrz opowiedział o powstającym przedsiębiorstwie – rozlewni wody w Grabniku, dzięki któremu kilkadziesiąt osób znajdzie zatrudnienie. Kończąc swą wypowiedź zaznaczył, że społeczeństwo naszej gminy, ma opinię ludzi dobrych i niezepsutych, co wielokrotnie słyszy od turystów i gości przyjeżdżających do Serca Roztocza.
Mariola Czapla – dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury, mówiąc o życiu kulturalnym naszego miasta, opowiadała nie tylko o działaniach prowadzonych przez dom kultury ale także odniosła się do kultu maryjnego, który niewątpliwie ma wpływ na rozwój krasnobrodzkiej kultury.
Maria i Marek Rzeźniakowie – właściciele galerii Szur k/Krasnobrodu, opowiadali o rodzinnej historii, artystycznej tradycji, o potędze sztuki, która potrafi łączyć i rozprzestrzeniać na wiele życiowych kierunków, tym samym promując i rozsławiając Zamojszczyznę. Zdradzili także kilka ciekawych historii dotyczących ich wspólnego artystycznego życia, podziału ról rodzinnych, fascynacji i pasji, które wplatają się w ich codzienną działalność
Kolejną rozmówczynią Tomasza Wybranowskiego była Marianna Olszewska – emerytowana nauczycielka, poetka, autorka 4 tomików poezji, która podzieliła się swoją historią miłości do Krasnobrodu. Na antenie można była wysłuchać jednego z wierszy wybranych przez autorkę. „Ta ziemia” z tomiku „Krasnobrodzkie klimaty”, który wspaniale wpisał się w tematykę audycji.
Ostatnim gościem krasnobrodzkiej audycji była Alicja Parkitny – kierownik zespołu folklorystycznego „Wójtowianie”; która opowiadała o historii grupy, jej działalności, sukcesach, nagranych płytach i niewątpliwej miłości do śpiewu, który rozsławia Krasnobród.
Ponadto o aktualnościach ze świata mówili:
Zbigniew Stefanik – korespondent Radia WNET z Francji;
Tomasz Rzymkowski – poseł Kukiz’15, wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold i oraz Adam Wesołowski przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Sztokholmie.
Trzygodzinna audycja pod przewodnictwem znakomitego Tomasza Wybranowskiego, doskonale czującego się na krasnobrodzkiej ziemi minęła jak jedna chwila.
Lekko prowadzona rozmowa, zawierająca wiele wątków osobistych i regionalnych, które wynikały z pochodzenia prowadzącego, sprawiły, ze zarówno zaproszeni goście jak i słuchacze audycji czuli niekłamaną ciekawość i zainteresowanie redaktorskie oraz bogatą wiedzę, która nadawała tempa i kolorytu wszystkim konwersacjom .
To właśnie sprawiło, że poranny program z Krasnobrodu słuchało się z wielką przyjemnością. Pozostaje mieć nadzieję, że dotarliśmy do wielu słuchaczy, których poranek z Radiem WNET nadawanym z małego miasteczka na Roztoczu zaciekawi i zainspiruje i zechcą sprawdzić jak smakują „krasnobrodzkie klimaty”…
Wszystkich serdecznie zapraszamy, a zespołowi radiowemu serdecznie dziękujemy.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content