„NASI DZIELNI STRAŻACY” – Finał Gminnego Konkursu Plastycznego

DSC 5436W piątek 12 października 2018 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się finał Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „NASI DZIELNI STRAŻACY”, który zgromadził liczne grono autorów prac, ich rodziców i nauczycieli. Swoją obecnością zaszczycił to spotkanie także gospodarz miasta – burmistrz Kazimierz Misztal, który po powitaniu dokonanym przez dyrektora KDK, w krótkim wystąpieniu przedstawił informację o początkach tego konkursu.
Konkurs został zorganizowany przez Krasnobrodzki Dom Kultury przy współpracy z „Nativianą Roztocze” – amerykańską firmą, która buduje rozlewnię wody w miejscowości Grabnik.
Inicjatywa zorganizowania konkursu wyszła od przedstawicieli „Nativiany Roztocze” i związana jest z remontem remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabniku, którego wykonane finansowane jest przez tę firmę.
Konkurs miał na celu promowanie wiedzy o bezpieczeństwie, popularyzowanie wiedzy o pracy strażaka, a także rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej oraz kreatywności dzieci i młodzieży. Ponadto zamysłem inicjatorów konkursu było, aby najlepsze prace konkursowe ozdobiły wnętrze nowo wyremontowanej remizy OSP w Grabniku.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, do KDK wpłynęło 129 prac wykonanych przez uczniów szkół z terenu gminy Krasnobród.
Oceny prac, z podziałem na trzy kategorie wiekowe, dokonała komisja konkursowa w składzie: Urszula Kawa (przewodnicząca) i Barbara Niedźwiedź-Pachołek – instruktorki plastyki w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dominikanówce oraz Marzena Mazurek – instruktor ds. plastyki Krasnobrodzkiego Domu Kultury.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria I (kl. I-IV)
I miejsce – Martyna Bełz – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
II miejsce (ex aequo)
Zuzanna Zdżyłowska – Szkoła Podstawowa w Kaczórkach
Agata Włodarczyk – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
III miejsce – Malwina Kawka – Zespół Szkół w Krasnobrodzie

Wyróżnienia:
Magdalena Maruszak – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
Bartłomiej Cisek – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
Kamil Gałka – Szkoła Podstawowa w Kaczórkach
Kinga Cisek – Szkoła Podstawowa w Majdanie Wielkim

Kategoria II (kl. V –VIII)
I miejsce – Karolina Sowa – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
II miejsce – Kinga Majdanik – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
III miejsce – Krzysztof Zub – Szkoła Podstawowa w Kaczórkach

Wyróżnienia:
Karol Wróblewski – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
Michał Piela – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
Magdalena Umińska – Zespół Szkół w Krasnobrodzie

Kategoria III (kl. Gimnazjum i Liceum)
I miejsce – Ewelina Rzepecka – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
II miejsce – Dominik Sowa – Zespół Szkół w Krasnobrodzie
III miejsce – Marcelina Nadłonek – Zespół Szkół w Krasnobrodzie

Komisja postanowiła również wyróżnić prezentacją na wystawie pokonkursowej 38 prac następujących autorów z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie: Natalia Piszczek, Julia Kula, Oliwia Piróg, Julia Kostrubiec, Katarzyna Ujma, Łukasz Pasieczny, Ola Tabała, Bartosz Zawiślak, Szymon Bucior, Lena Majdanik, Marcel Bąk, Nikola Dąbrowska – kat. I, Kacper Jowiec, Konrad Dąbrowski, Jakub Kozłowski, Jakub Farion, Kamila Powroźnik, Aneta Pastuszak, Paula Wyszyńska, Krystian Piróg i Karolina Lalik – kat. II i Julia Deryło – kat. III, ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach: Milena Bucior, Zuzanna Lis, Paulina Romaszko, Natalia Portka, Maja Gaczoł, Julia Olinkiewicz, Gabriela Złotorzyńska, Oliwier Holko, Michał Kukiełka – kat. I, Jakub Kościk, Bartek Wileński, Sebastian Przygon, Katarzyna Ścirka, Kacper Gałka – kat. II, ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Wielkim: Wiktoria Kochaniec i Agnieszka Bukała – kat. I.
Nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę „Nativiana Roztocze”, wyróżnieni wydawnictwa albumowe od Krasnobrodzkiego Domu Kultury, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Wręczenia nagród i dyplomów dokonali burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal i dyrektor KDK Mariola Czapla.
Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek i czas na oglądanie prac konkursowych prezentowanych na wystawie. Część z nich (nagrodzone i wyróżnione) zostały już oprawione w ramki, aby w ten sposób przygotować je do eksponowania w remizie OSP w Grabniku, gdzie zostaną zgodnie z pierwotnym planem przekazane

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content