Otwarcie nowo wyremontowanej remizy w Grabniku

DSC 5544Sobota 13 października 2018 roku zapewne będzie pamiętnym dniem dla mieszkańców niewielkiej miejscowości jaką jest Grabnik. W tym dniu odbyło się bowiem spotkanie, podczas którego dokonano oficjalnego otwarcia nowo wyremontowanej remizy OSP.
Remiza OSP w Grabniku mieściła się w budynku wybudowanym kilkadziesiąt lat temu w czynie społecznym przez mieszkańców tej miejscowości. W ostatnich latach był on już w bardzo złym stanie technicznym. W ścianach były dziury, stolarka okienna i drzwiowa wymagała wymiany. Budynek praktycznie nie nadawał się do użytku.

Wiosną 2018 roku, gdy rozpoczęły się intensywne prace związane z budową rozlewni wody w Grabniku przez amerykańską firmę „Nativiana Roztocze”, przedstawiciele inwestorów wyszli z inicjatywą realizacji działań na rzecz lokalnej społeczności. Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal zaproponował, aby te działania były skierowane do mieszkańców Grabnika i wspomniał o wymagającej remontu remizie OSP w tej miejscowości. Amerykańscy inwestorzy, po otrzymaniu od burmistrza niezbędnych informacji i dokumentów, w tym kosztorysu remontu zaakceptowali ten pomysł i przekazali na rzecz OSP w Grabniku kwotę 240 tys. zł z przeznaczeniem na remont remizy wraz z przyległym garażem. W ramach zawartej umowy z OSP w Grabniku, do czasu wybudowania zakładu „Nativiany Roztocze”, tj. do lata 2019 roku wyremontowana remiza będzie służyła firmie jako miejsce spotkań, a jednocześnie będą mogli z niej korzystać mieszkańcy.
Prace zostały zlecone miejscowemu przedsiębiorcy, który wykonał gruntowny remont. Jego efekty można było zobaczyć w sobotnie południe 13 października.
W otwarciu remizy uczestniczyli przedstawiciele „Nativiany Roztocze”: Nick Bolton – dyrektor operacyjny i James Fischette – starszy kierownik operacyjny, burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, Zbigniew Pióro – właściciel firmy wykonującej remont oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy tej małej, ale urokliwej miejscowości, z sołtysem Andrzejem Ruskiem na czele. W uroczystości wziął też udział zespół folklorystyczny „Wójtowianie”, który słowami piosenki „Hej dzisiaj do Grabnika, hej gościniec prowadzi. Witajcie kochani, jesteśmy Wam tu radzi” rozpoczął to spotkanie.
Po muzycznym, przyszedł czas na słowne powitanie, którego dokonał Burmistrz Krasnobrodu. W swoim krótkim wystąpieniu przedstawił również informacje jak doszło do remontu remizy, a w efekcie końcowym do tego spotkania.
Następnie głos zabrali reprezentanci „Nativiany Roztocze” – sponsora nowo wyremontowanej remizy – Nick Bolton i James Fischette. Mówili oni o wyremontowanej remizie i innych działaniach firmy prowadzonych z myślą o mieszkańcach Grabnika, takich jak nowa nawierzchnia drogi od Krasnobrodu do Grabnika, która już została wykonana oraz o zadaniach, które będą jeszcze realizowane w najbliższym czasie, tj. budowa drogi do Suchowoli (która znacznie skróci mieszkańcom Grabnika drogę do Zamościa), szybki Internet i gazociąg, które dzięki powstającej firmie zostaną doprowadzone nie tylko do siedziby zakładu, ale także do samej miejscowości.
Warto też wspomnieć, że z inicjatywy „Nativiany Roztocze” i przy jej współfinansowaniu Krasnobrodzki Dom Kultury zorganizował Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Nasi dzielni strażacy”, z którego nagrodzone i wyróżnione prace będą zdobiły wnętrza nowo wyremontowanej remizy.
Prace te zostały zaprezentowane w remizie, w formie wystawy podczas sobotniego spotkania. Za współpracę przy organizacji konkursu jego pomysłodawcy otrzymali dyplom-podziękowanie, które wręczyła dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury.
Natomiast burmistrz Kazimierz Misztal, na pamiątkę spotkania wręczył przedstawicielom „Nativiany Roztocze” albumy fotograficzne o Roztoczu.
Na zakończenie oficjalnej części spotkania głos zabrał sołtys Grabnika Andrzej Rusek, który podziękował fundatorom za remont remizy oraz za wszystkie inne, wykonane i planowane do wykonania zadania, mające na celu poprawę warunków życia mieszkańców Grabnika.
Potem był poczęstunek i dalsza część występu zespołu folklorystycznego „Wójtowianie”, który muzyką i śpiewem umilał czas mieszkańcom Grabnika i ich gościom.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content