Spotkania z Poezją Papieską i Piosenką Religijną

44316718 2207803512882620 429550300727083008 n„Promieniowanie ojcostwa”, to tytuł dramatu napisanego przez Karola Wojtyłę . który stał się hasłem przewodnim tegorocznych, XI Józefowskich Spotkań z Poezją Papieską i Piosenką Religijną, zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury w Józefowie.
Tradycyjnie 16 października, w rocznicę wyboru Papieża Polaka o tytuł najlepszych recytatorów i wokalistów walczyły dzieci i młodzież naszego województwa.

Publiczność zgromadzona podczas tego artystycznego spotkania mogła posłuchać fragmentów tekstów Jana Pawła II oraz pięknych piosenek religijnych.
Recytatorzy deklamowali jeden wybrany utwór Karola Wojtyły, natomiast soliści i zespoły wokalne wykonywali po dwie piosenki o tematyce religijnej.
Prezentacje recytatorów i wokalistów oceniało zamojskie jury w składzie: Beata Momot z chóru „Ale Cantare”, Barbara Rabiega z Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego oraz aktor Teatru Performer i multiinstrumentalista Michał Dudziński.
Do konkursu tego przystąpiły trzy reprezentantki Krasnobrodzki Dom Kultury,
Karolina Smoluch i Wiktoria Fila w części recytatorskiej, natomiast Gabriela Szpyra w wokalnej.
Miło mi poinformować wszystkich czytelników, że wśród laureatów części recytatorskiej znalazła się Karolina Smoluch, która, za prezentację fragmentu tekstu „ Przed sklepem jubilera” zdobyła 1 miejsce.
Natomiast w części wokalnej konkursu jedyne wyróżnienie trafiło do Gabrieli Szpyry, która przy własnym akompaniamencie gitarowym zaśpiewała przepiękne utwory: „Ojcze nasz” i „ Chcę widzieć Cię”.
Naszym młodym artystkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Możesz również polubić…

Skip to content