Narodowe Święto Niepodległości – koncert dla Niepodległej

DSC 6732Koncert dla Niepodległej
O godzinie 15.00 w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury rozpoczęła się artystyczno-rozrywkowa część obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Koncert rozpoczęła Gabrysia Szpyra wykonując piosenkę „Miejcie nadzieję” przy swoim akompaniamencie gitarowym,

potem wystąpiły dzieci z Klubu Malucha „Bawiarenka” działającego w Krasnobrodzkim Domu Kultury recytując wiersze patriotyczne, a następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Majdanie Wielkim, które zatańczyły poloneza oraz zaprezentowały wiersz.

W części muzycznej koncertu wystąpiły miejscowe zespoły: „Wójtowianie”, Krasnobrodzka Orkiestra Dęta z solistą Andrzejem Kowalskim oraz chór „Krasnobrodzki Gospel”, które swoimi wykonaniami dostarczyły publiczności niezapomnianych wrażeń. Wystapiła także Aleksandra Bełz prezentując „Koledę Warszawską”.
Pomiędzy ich występami był czas dla licznie zgromadzonej publiczność, która aktywnie włączyła się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Pięknie brzmiał ten ponad 100-osobowy zespół wokalny, który korzystając z przygotowanych wcześniej śpiewników, śpiewał pod kierunkiem p. Magdaleny Antoniak i zespołu „Wójtowianie”.

Medale 100-lecia niepodległości
Stulecie niepodległości upamiętniono również specjalnym medalem, który został wykonany na zamówienie gminy Krasnobród. Jedna strona medalu przedstawia krasnobrodzkie logo obchodów 100-lecia niepodległości oraz napis Krasnobród 2018, na drugiej zaś widnieje napis „100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” oraz słowa: BÓG, HONOR, OJCZYZNA.
W sumie wykonano 100 medali, które przy okazji różnych wydarzeń były wręczane w roku jubileuszowym osobom i instytucjom za ich działalność na rzecz lokalnej społeczności.
Doskonałą okazją do wręczania medali był również dzień 11 listopada 2018 roku, stąd też podczas „Koncertu dla Niepodległości” Burmistrz Krasnobrodu w imieniu swoim oraz Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Krasnobród uhonorował tym medalem liczną grupę wyróżnionych. Wśród nich byli księża proboszczowie parafii z terenu gminy Krasnobród i były wieloletni krasnobrodzki proboszcz ks. Roman Marszalec oraz samorządowcy – wójtowie i burmistrzowie, ich zastępcy, przewodniczący rad miejskich i sekretarze gminy, którzy pełnili te funkcje na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Kolejna grupą wyróżnionych były osoby, instytucje i inne podmioty zajmujące się oświatą, kulturą i turystyką, a także członkowie Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Krasnobród.
Koncert i spotkanie na sali widowiskowej KDK zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Galeria

Film – Koncert na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski w Krasnobrodzie 11.11.2018

Może Ci się również spodoba

Skip to content