IV krasnobrodzki Orszak Trzech Króli

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV krasnobrodzkim Orszaku Trzech Króli, który w najbliższą niedzielę 6 stycznia 2019 roku przejdzie ulicami Krasnobrodu. W tym roku jest on organizowany pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”.

Jego organizatorami są: Krasnobrodzki Dom Kultury, Parafia Nawiedzenia NMP oraz Burmistrz Krasnobrodu, a współorganizatorami sąsiednie parafie – Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie i Świętej Opatrzności Bożej w Bondyrzu oraz Fundacja Orszak Trzech Króli, dzięki której uczestnicy orszaku otrzymają: korony, śpiewniki i naklejki.

Autorem scenariusza krasnobrodzkiego orszaku, jest niezmiennie Paweł Murdzek – nauczyciel polonista z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie.

Orszak rozpocznie się o godz. 11.00 w centrum miasta. Zachęcamy jednak, aby przyść na plac Siekluckiego o kwadrans wcześniej, gdyż o godz. 10.45 rozpocznie się wspólne kolędowanie.

Z placu Siekluckiego orszak wyruszy w kierunku Sanktuarium Maryjnego, a po drodze zatrzyma się w kilku miejscach, w których zgodnie ze scenariuszem zaplanowano rozegranie poszczególnych scen. W odpowiedzi na zaproszenie organizatorów, w 2019 roku sceny przygotują mieszkańcy kolejnych miejscowości z terenu gminy i parafii Krasnobród: Nowa Wieś, Klocówka i Stara Huta. Oprawę muzyczną zapewnią krasnobrodzkie zespoły: Wójtowianie, Parafialna Schola Dziecięca, Krasnobrodzka Orkiestra Dęta oraz młodzież z Zespołu Szkół w Krasnborodzie pod kierunkiem nauczycielki Marzeny Kałuży. O wytypowanie osób odgrywajacych role trzech króli zadbali proboszczowie parafii współorganizujących orszak: ks. Eugeniusz Derdziuk i ks. Roman Sawic z Krasnobrodu oraz ks. Artur Sokół z Bondyrza. W role królów wcielą się: Sławomir Nowosielecki (król Kacper) – reprezentujący Parafię NNMP w Krasnobrodzie, Wojciech Żurakowski (król Baltazar) – reprezentujacy Parafię Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie i Adam Choma (król Melchior) z Parafii Świętej Opatrzności Bożej w Bondyrzu.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w tych wielkich plenerowych jasełkach nie tylko mieszkańców miasta i gminy Krasnobród, ale również mieszkańców sąsiednich gmin i innych miejscowości.

Zachęcamy do przebrania się w stroje związane z Bożym Narodzeniem (np. aniołów, pastuszków) lub dowolne stroje w kolorach: zielonym, niebieskim i czerwonym, dzięki którym utworzymy orszaki poszczególnych królów:

– Orszak azjatycki KRÓLA MELCHIORA – kolor zielony

– Orszak afrykański KRÓLA BALTAZARA – kolor niebieski

– Orszak europejski KRÓLA KACPRA – kolor czerwony.

Szczegółowy program orszaku przedstawiamy na załączonym plakacie.

Może Ci się również spodoba

Skip to content