„KRASNOBRODZKI GOSPEL” laureatem I miejsca 25. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie

Zespół „KRASNOBRODZKI GOSPEL” z Krasnobrodzkiego Domu Kultury zajął I miejsce w jubileuszowym 25. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych. Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Krasnobrodzki Gospel otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 3.000 zł, ufundowaną przez Prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.
Festiwal ma ogromny zasięg. Po grudniowych eliminacjach rejonowych, które odbyły się w 33 miejscowościach w Polsce (w tym również w Krasnobrodzie) i 5 miejscowościach poza granicami kraju (Białoruś i Ukraina), spośród 1625 uczestników wybrano 139 najlepszych zespołów i solistów, którzy wystąpili w finale festiwalu w Będzinie.
Od czwartku do soboty (10-12 stycznia) jury w składzie: przewodniczący: dr hab. Benedykt Odya, dr hab. Teresa Krasowska, dr hab. Paweł Sobierajski, wysłuchało aż 346 kolęd i pastorałek. Swoim wykonaniem kolęd „W żłobie leży”, „Pośpieszcie o wierni” oraz „Dzisiaj w Betlejem”, „Krasnobrodzki Gospel” przekonał jury, że pierwsza nagroda należy się właśnie im.
Zespół powstał rok temu z inicjatywy pani Karoliny Piotrowskiej oraz burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala, a powadzony jest przez animatora ruchu gospel w Polsce, pana Grzegorz Głucha.
Po raz kolejny laureaci wyłonieni podczas eliminacji rejonowych organizowanych w Krasnobrodzie zyskują uznanie jurorów przesłuchań finałowych w Będzinie. Cieszymy się tym bardziej, że zdobywcą pierwszego miejsca jest „Krasnobrodzki Gospel” – zespół reprezentujący gospodarzy tych eliminacji.


Możesz również polubić…

Skip to content